Ministr Stanjura si zřejmě zaslouží kritiku. Určitě ale ne od instagramové královny

Alena Schillerová a její grafy

Je zajímavé probírat se občas twitterovými vzkazy různých politiků. Hodně poutavě a tragikomické jsou především ty od některých opozičních poslanců a poslankyň. Třeba takový bývalý ministr Havlíček často svými šokujícími plakáty uvádí žalozpěvy na současnou vládu. Občas má ale i smysluplné tweety. Bohužel jde o ty, na nichž cestuje se svým pejskem lokálními vlaky a užívá si volného času. Přiznám se, že tyto tweety se mi i líbí. Mnohem šílenější jsou ale stesky Aleny Schillerové. Kritika zrovna od ní mi přijde směšná.

Účetní triky za 100 miliard korun

Schillerová se vyjádřila v tom smyslu, že se ministr dopustil účetních triků za 100 mld. korun. Možná zapomněla na to, jak se peníze mezi resorty přelévaly za minulé vlády. Tak už je to nějaký ten pátek. Mimo jiné Schillerová, kterou mnozí uživatelé sociálních sítí oslovují důvěrně výrazem Dlužena, píše také o tom, že ministr Stanjura ohrožuje jednu funkci státu po druhé. Premiér Fiala by podle ní měl žádat novelu zákona o státním rozpočtu a zajistit kompetentní vedení.

Hledají se peníze, které se tak nějak v minulosti ztratily?

Pochopitelně. Odpovědní jsou za to mnozí politici. Ona samotná Schillerová by si mohl vzpomenout na svou instagramovou eskapádu, po které by každý slušný politik rezignoval. Vždyť loňském roce její kauza dlouho plnila stránky mnohých médií. V loňském lednu se na Seznam Zprávách psalo o tom, že prezentace bývalé ministryně financí na Instagramu a Facebooku stála 1,93 milionu. Odkud šly peníze? Samozřejmě ze státního. Prostě jsme jí my daňoví poplatníci zaplatili fotografa i kameramana. Fotky byly nepochybně krásné, ale raději bych si osobně zaplatil za něco jiného. Vrátila bývalá ministryně peníze? Ne, ale kritizovat ostatní bude vesele dál. Prostě hroší kůže.

Peníze se házely do koše běžně

Stačí si vzpomenout třeba na Orbánovu návštěvu u Babiše v roce 2021. Chlebíčky za 100 000 korun se asi hledají ještě dnes. Skvělé rozdávání 5 000 korun seniorům před volbami byl také poměrně zajímavý tah. Nyní opozice kritizuje nekoncepčnost při řešení penzí. Kdy začala minulá vláda? Nikdy? To samé platí i o České poště. Poslankyně Vildumetzová Mráčková neustále žehrá na zavření poboček a na nekomunikaci vlády. Komentuje takřka každý tweet ministra Rakušana, až to vypadá, jako by jej měla ráda. Pošta ale šla do ztráty už v době minulé vlády. Nikdo to ovšem neřešil.

Rozhodně bych nechtěl obhajovat současnou vládu, jejíž mnohé kroky nejsou kompetentní. Kritika z úst takových, kteří byli snad ještě horší, ale bohužel není na místě. Navíc není věcná, jde jen o výkřiky a o nic jiného.

Zdroje info: Autor, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-dva-miliony-ze-statniho-ucet-za-schillerove-instagram-186894, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ucet-za-orbanovu-navstevu-v-usti-hledaji-se-chlebicky-za-150-tisic-korun-179084

 Alena Schillerová se svými grafy: Náhledové foto Úřad vlády České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.