Karel Havlíček: Zásluha Petra Fialy na dokončení D4 je stejná jako u obnovy Notre-Dame

Petr Fiala

Dálniční síť se u nás poměrně slušně rozrůstá. Staví se hodně nových úseků a aktivisté mají co dělat, aby některým dokázali zabránit nebo jejich realizaci zpomalit. Někde k tomu možná nějaké důvody jsou, jinde jde jen o slovíčkaření a zdržování. Tak jako tak nyní premiér na svém profilu sociální sítě X oznámil, že D4 mezi Prahou a Pískem se otevře ještě letos. Pompa to bude nepochybně velká a premiér už se na sociální síti vyfotografoval, jak vše kontroluje. To nahrálo na smeč opozici, konkrétně Karlu Havlíčkovi.

Osobní premiérova kontrola

Možná také zbytečné fotografie a zbytečné chlubení se. Premiér především pochválil spolupráci státu a soukromého sektoru. Hovořil také o tom, že tento typ spolupráce chce využívat i nadále. Mimo jiné také zmínil další projekt typu D35 nebo trať z Prahy na Letiště V. Havla. Premiér nezapomněl také poděkovat ministru dopravy Martinu Kupkovi. I díky němu dojde k letošnímu otevření 118 km nových dálnic.

Karel Havlíček to vidí jinak

Aby ne, vždyť opozice se s vládními stranami neshodne prakticky na ničem. Na sociální síti poukázal na fakt, že strakonickou dálnici D4 kompletně připravila předchozí vláda. K vysoutěžení projektu došlo v roce 2021 a zahájena byla stavba 32 kilometrů. Upozornil také na fakt, že jde o první úspěšný PPP projekt v našich dopravních stavbách. Zásluha premiéra je podle něj stejná jako u obnovy Notre-Dame a může se u dálnice maximálně fotografovat.

Zbytečná závist a jepičí boj

Vždyť to oba dva dělají pro lidi, pro motoristy. Nebo ne? Zatím to tak vypadá, že jeden skrze krásné fotografie a druhý pro kritiku, která osloví voliče. Takovéto příspěvky a fungování politiků je podle mého názoru tristní. Fotografie dnes ale musí být všude a čím více jich je, tím lépe pro všechny. Mnozí voliči totiž sledují právě jen fotografie a neřeší kontext, což je nadmíru smutné. Pro většinu z nás je důležitá dálnice a alespoň malá úspora času.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-dalnice-d4-ma-byt-hotova-do-konce-roku-na-casti-se-pojede-za-tyden-40475716, https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/d4-dalnice-ppp-projekt-karel-havlicek-doprava.A210215_090845_eko-doprava_mato  

Premiér Petr Fiala při kontrole realizace dálnice D4: Náhledové foto Petr Fiala/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.