Je libo steak za 20 tisíc? Vyrazte do Londýna

Londýn

Londýnská gastronomická scéna se rozrostla o další luxusní restauraci. Tentokrát jde o podnik, který se zařadí nejen mezi nejexkluzivnější v Británii, ale doslova na celém světě. O jakou restauraci se jedná a jaká jídla si v ní můžete dát? A za jakou cenu? Levné to nebude.

Luxus z Japonska

V Londýně otevře své brány filiálka japonské restaurace Aragawa, která patří k nejexkluzivnějším v celém Japonsku. Na svých domovských ostrovech vítají restaurace této značky movité gurmány v Tokiu a v Kobe, v restauracích otevřených v padesátých a šedesátých letech. Nyní značka přichází do Evropy a celkem logicky do Londýna, ve kterém je hustota luxusních restaurací již tak velmi velká.

Hlavní specialitou v menu restaurací Aragawa je hovězí steak připravovaný z masa Wagyu. Právě to je podle labužníků nejlepší maso na světě. Jeho charakteristickým znakem je mramorování bílým tukem jedinečné krémové konzistence. Zdrojem tohoto masa mohou být jen čtyři speciální plemena krav.

Chuť hovězího masa Wagyu je díky tukovému mramorování podle všeho dokonale máslová a maso se konzistencí podobá spíše tuňákovi. Na jazyku se Wagyu doslova rozplývá, je křehké a šťavnaté. Jeho jedinečnosti však také odpovídá jeho cena.

restaurace

Foto: Pixabay

Za kolik se v restauraci Aragawa najíte?

V londýnské pobočce začíná cena za jeden steak o hmotnosti 400 g na 500 britských librách (v přepočtu asi 14 tisíc korun). Za některé položky z menu jsou však mohou zákazníci zaplatit až 900 liber, tj. 26 tisíc korun. V Tokiu jsou ceny o něco nižší, steaky tam v přepočtu vyjdou na 8–15 tisíc korun.

Aragawa není restaurací, ve které by si hosté vybírali z menu dlouhého jako zámecký koberec. Restaurace dobře ví, v čem je dobrá, a na to se soustředí. Na čem se ale nešetří, jsou vína. Jejich výběr odpovídá charakteru restaurace a ani na nich proto moc neušetříte. Ty nejlevnější láhve stojí okolo 3500 korun, můžete si ale koupit i víno za 40 tisíc.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/gastronomie-velka-britanie.A231024_162250_eko-zahranicni_thee

https://www.timeout.com/london/news/london-is-now-home-to-the-uks-most-expensive-steak-102423

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.