MONETA Money Bank Expres půjčka

Jaké jsou ceny pohonných hmot v zahraničí

Blíží se léto, prázdniny a pro mnohé i cestování. Plánujete-li i vy vyvést rodinu mimo Českou republiku, určitě vás bude zajímat, kolik dáte za pohonné hmoty v jednotlivých zemích. Podíváme se na ceny v zahraničí a také na možný vývoj.

Nejdražší je Itálie

Pokud máte více zkušeností s cestováním vlastním dopravním prostředkem po evropských zemích, určitě vás nepřekvapí fakt, že k nejdražším zemím, co se pohonných hmot týče, patří Itálie. V průměru zde stojí nafta 39,12 korun, za benzín pak dáte v průměru 41,90 korun. Pro českého řidiče to tak znamená náklady o 8 korun a 40 haléřů více na každý litr. To může u plné nádrže dělat i třeba něco přes 400 korun. Pokud tedy máte tu možnost, co nejvíce natankujte ještě v Česku.

Levně natankujete v srdci Evropy

Další drahou zemí je Řecko, kde stojí nafta v průměru 36,45 korun a cena benzínu dokonce pokořuje tu z Itálie. 42,31 korun. A stoupání cen pohonných hmot je trend celé Evropy. Pokud však chcete tip, kde na cestě nejlépe natankovat, budou to země ve středu Evropy. Právě v Česku jsou jedny z nejpříznivějších cenových hladin. Těm českým se podobají také ty v Rakousku, Maďarsku nebo Slovinsku a Slovensku. V Rakousku jsou dokonce ceny o něco levnější než v naší zemi.

Žebříček

Podíváme se také na celkové srovnání. Na předních příčkách cen nafty se umístilo Lucembursku (29,19 korun), Bulharsko (29,49 korun), Litva (30,46 korun) a Polsko (31,25 korun). Česko se umístilo na 11. místě z evropské osmadvacítky. Pokud vás zajímají ceny za Natural 95, pak jsou zde nejlevnějšími zeměmi Bulharsko (29,21 korun), Rumunsko (31,23 korun), Polsko (31,75 korun) a Kypr (32,19 korun). Česko je v této „disciplíně“ na 8. místě.  Naopak u obou typů pohonných hmot jsou nejdražší ceny ze sledovaných zemí u těch na západě Evropy. Jde o Velkou Británii, Nizozemsko, Francii nebo již zmiňovanou Itálii s Řeckem.

 

 

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *