Aplikace na dovolenou

Jaké aplikace stáhnout do telefonu před dovolenou?

Dovolené jsou v plném proudu. Možná, že jste ji již absolvovali, ale možná taky ne. Týká-li se vás ten druhý případ, možná ještě vyjedete na nějaký ten pobyt. Přípravu necháme na vás. Až na jednu věc! Jaké mobilní aplikace byste si měl stáhnout do vašeho chytrého mobilního telefonu, aby vám ušetřili námahu, nervy nebo dokonce peníze? Pojďte se podívat na náš výčet.

Offline mapy a navigace

Pokud nevlastníte GPS navigaci, určitě je dobrý nápad stáhnout si aplikace s podobnými funkcemi do vašeho telefonu. A pokud bude tato aplikace zadarmo… Například Google mapy. Není to jen webový pomocník s trasami. Má také mód, kdy můžete převádět části map do offline režimu. Buď vyberete okruh míst, kde budete potřebovat offline navigaci, nebo jednoduše zvolíte trasu a místa poblíž budou uložena. Další bezplatnou aplikací (alespoň základní verze) je navigace Sygic. Je možné ji stáhnout jak pro iOS, tak pro Android. Verze nabízí offline mapy, upozornění před měřením rychlosti nebo třeba místy pro parkování. Poslední navigace – Here WeGo. Stáhnete offline mapu celého státu a můžete v pohodě používat na území tohoto státu.

Aplikace Booking.com

Booking.com je velmi známý web, který vám umožní sehnat výhodně ubytování. Například velmi se hodí, pokud nemáte na poslední chvíli zajištěný pokoj. No a tento web teď vyvinul i mobilní aplikace. Samozřejmě pro iOS i pro Android. Do aplikace zadáte místo, osoby a kolik chcete pokojů. Vyhledá vám ubytování, které lze seřadit také dle hodnocení nebo třeba ceny. Jsou zde ale i zajímavější filtry. Například míra soukromí nebo například výhled z okna.

Trivago

Opět aplikace určená pro Android i operační systém Applu Jde o největší konkurenci výše zmíněné aplikace – booking.com. Proč bychom tedy měli dát přednost této? Například větší počet filtrů. Například seřazení podle dostupnosti zajímavých míst v lokalitě ubytování. Dále můžete zadat přesnou adresu a najít na ní váš vysněný pokoj. Je zde také další zajímavá funkce – uložení pokoje a pozdější rezervace.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *