Jak ušetřit při nákupu potřeb pro školáka

01_skola

Každoročním rituálem všech rodičů, kteří mají doma menšího či většího školáka, je srpnový a zářijový nákup pomůcek pro nový školní rok. Školáci a studenti toho nepotřebují zrovna málo, a není proto divu, že rodiče nemají toto období zrovna v oblibě, neboť dokáže řádně provětrat jejich peněženky. Ačkoliv ale školní potřeby zadarmo nebudou asi nikdy, při dodržování určitých pravidel lze udržet tyto výdaje na uzdě. Doufejme, že tento rok už děti do škol konečně vyrazí a stráví tam déle než na několik týdnů, a nakupme jim vše co potřebují. Ideálně tak, aby to stálo co nejméně.

Kvalita především

Hned na začátku si řekněme, že šetření při nákupu školních potřeb a pomůcek nesmí být na úkor kvality. Kromě toho, že nekvalitní vybavení může znamenat handicap při výuce, platí i staré známé „nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci“. Zkrátka a dobře: levný penál, který se rozpadne ještě před Vánoci vám moc peněz neušetří, neboť budete muset koupit nový.

02_skola

Foto: Pixabay

I recyklované pomůcky mohou posloužit

V dnešní době je internet plný inzerátů nabízejících prodej  použitých učebnic. Mnohokrát jsou v dobrém stavu a přitom za výrazně nižší cenu než za jakou byste je koupili v obchodech nové. Bazary přitom nemusí nabízet pouze učebnice, stejně tak v nich mnohokrát naleznete např. sportovní vybavení, nevyužité výtvarné potřeby apod. To vše se může hodit a koupí z druhé ruky je možné ušetřit.

Recyklovat můžete i vlastní zásoby. Zamyslete se, zda je opravdu nutné kupovat nový penál nebo školní batoh. Nestačí je jen vyprat a vyčistit? A co se přeprodeje učebnic týče: nabídněte k prodeji své staré. Částečně se vám tak vrátí investice do pomůcek na nový rok.

Rozmyslete si kde nakupovat

Specializovaná papírnictví mají tu výhodu, že v nich většinou seženete vše, co je potřeba. Tím ušetříte nějaký čas, často ale také nákup přeplatíte. Nezavrhujte nákupy sešitů a dalších pomůcek ve velkých řetězcích. Především sešity, skicáky, barevné papíry a další kreativní potřeby lze potom často sehnat i v prodejnách zaměřených na levné zboží.

Zdroj info: https://www.skrtilek.cz/jak-usetrit-za-vybaveni-pro-deti-skoly/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.