HBO Max hodlá dobýt Evropu

01_HBO_Max

Bojiště, na kterém se střetávají streamovací služby, je nemilosrdné a zuří na něm boj na život a na smrt. Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, Paramount Plus… to jsou jen některé služby, které navzájem soupeří o přízeň a peníze diváků (resp. předplatitelů). Hlavní fronta této války je celkem nepřekvapivě ve Spojených státech, ale s tím, jak se jednotlivé služby rozšiřují i za oceán, začínáme tento boj poznávat na vlastní kůži. S každou novou službou, která je u nás dostupná, je rozhodování o tom, kterou si předplatit, složitější. Kartami chce v Evropě nyní řádně zamíchat HBO Max.

HBO v plné síle

HBO Max u nás nahradí současné služby jako HBO Go nebo HBO Now, nebude se ale v žádném případě jednat o pouhé přejmenování a kosmetické změny. Půjde o kompletní proměnu a objem dostupného obsahu dramaticky naroste. Kromě televizní tvorby HBO bude služba domovem pro filmy studia Warner Bros, díla s licencí DC Comics, nebo ta patřící televizím TNT, TBS nebo Cinemax. Jinými slovy, půjde o další „těžkou váhu“.

02_HBO_Max

Foto: Pixabay

Česko v druhé vlně

První skupinu evropských zemí, které se na HBO Max mohou těšit již 26. října, tvoří Andora, Dánsko, Finsko, Norsko, Švédsko a Španělsko. Druhá vlna, v jejímž rámci se HBO Max spustí ve čtrnácti dalších zemí včetně České republiky a Slovenska, přijde na řadu v průběhu příštího roku.

Otázkou, která asi zajímá nejvíce lidí je, kolik u nás bude HBO Max stát. V současné době platí Češi za HBO Go 159 korun měsíčně. Je prakticky jisté, že u této ceny nezůstane. Jednak bude nová služba mnohem obsáhlejší, a jednak by tato cena neodpovídala těm světovým. Ve Spojených státech si lze vybrat mezi dvěma základními tarify. Za 10 dolarů měsíčně musí divák zkousnout reklamy, za 15 dolarů měsíčně se může dívat bez reklam. České ceny budou pravděpodobně dosti podobné.

Hra o trůny mezi streamovacími platformami nabírá obrátky!

Zdroj informací: https://www.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/hbo-max-miri-do-evropy-divaci-v-cesku-se-nove-streamovaci-sluzby-dockaji-pristi-rok-1383406

Náhledové foto: Pixabay

 

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.