Obchvat Roudnice

Obchvat Roudnice: Babišova malá domů? PR slavnost se spoustou otazníků

Potěmkinova vesnice. I takto je možné nazvat obchvat Roudnice nad Labem. Další bohulibý projekt premiéra a vlády. Nebo spíše samolibý? To už si musí přebrat každý sám. My se na tuto s pompou řešenou akci podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Nic moc veselého to skutečně není.

O balíku peněz z EU se nemluvilo

Bohužel. Tato vcelku nosná informace byla bohužel zamlčena. Vcelku smutné. Mimochodem se jednalo o celkem 85 % z ceny celého projektu. To nejsou zrovna malé peníze.

Vychloubání a samolibost v akci

To bylo řečí, jak to Ano zvládlo za sedm let. Sebechvála, fotografování a PR se vším všudy. Situace je přitom taková, že za mnohým stálo minulé hejtmanství Ústeckého kraje. A kdo se vlastně mohl celé slávy zúčastnit?Andrej Babiš, jeho kamarád z Ano Jan Schiller a novináři, již se museli předem akreditovat. Záběry přenášela Nova a Česká televize. Prohlédnout si je bylo možné i na webu Úřadu vlády ČR.

Obchvat Roudnice

Foto: Úřad vlády ČR

Zásluhy jiných

Pozemky pro stavbu byly mimochodem vykoupeny již v roce 2016. Stavební povolení se vydalo v srpnu roku 2018. Zahájení řízení řešilo bývalé vedení kraje, jež vedl hejtman Bubeníček. Kde byl tehdy současný premiér?  

Opětovné uzavření objezdu

Po mediální frašce se objezd pro lidi opět uzavřel. To tak nějak hovoří za vše. Komedie se vším všudy.

K premiérovu průmyslovému areálu

Nově vybudovaná část obchvatu bezesporu zkrátí cestu do Štětí. Mimo jiné ale také ušetří čas lidem, již se chtějí dostat do průmyslového areálu, který je na okraji Roudnice nad Labem. komu pak asi patří? Jde fakticky o přímo spojku na D8 vedoucí k Agrofertu. I když ten je vlastně ve svěřeneckém fondu.

Zdroje info: https://www.vlada.cz/cz/clenove-vlady/premier/projevy/projev-premiera-babise-pri-otevreni-obchvatu-roudnice-nad-labem-190529/tmplid-47/
https://www.visegradsky-jezdec.cz/ovsem-ze-se-vyfotime-ostatne-nic-jineho-neumime/?fbclid=IwAR1lMovsx43ngZ1FEOVY3Npf5369ZDbZ_cAaf1P73n1quK8E2RiXJ-XTrxg
https://neovlivni.cz/nenapravitelny-premier-zase-se-chlubil-cizim-perim/

Náhledové foto: Úřad vlády ČR

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *