Jak také ušetřit za dovolenou v době koronavirové pandemie

Část domácností aktuálně řeší výpadky příjmu, protože s novým koronavirem bohužel souvisí i ekonomický útlum a propouštění. A navíc začaly prázdniny a také čas dovolených. Jak to všechno skloubit dohromady, abyste svým dětem dopřáli letní zážitky, a přitom mnoho neutratili?

Korovirus je v současné době skloňován ve všech pádech

Není divu, když výrazným způsobem ovlivňuje lidskou činnost. Postupně sice dochází k rozvolňování vládních opatření, která byla v souvislosti s koronavirovou pandemií zavedena, přesto ještě není úplně vyhráno. Lokální ohniska nákazy se opět rozhořela a jaká bude budoucnost, se teprve uvidí.

Někteří zvažují strávit dovolenou raději v tuzemsku a přemýšlejí, kam vyrazí. Jestliže vás netrápí finance, můžete jet, kamkoliv se vám líbí. Není-li jich ve vaší peněžence, budete hodně zvažovat, co svým dětem dopřejete. Přitom i s minimem peněz lze vymyslet zajímavé výlety. Stačí se podívat okolo sebe. Pokud jste dosud jezdili vesměs do zahraničí, tak možná nemáte prozkoumáno své nejbližší okolí. I to ale může nabízet něco k vidění.

Otevřené brány ve Zlínském kraji

Vstupné do historických pamětihodností, jako jsou hrady a zámky, nepatří k nejlevnějším. Zajímavými místy jsou však také sakrální stavby. Ve Zlínském kraji připravili pro návštěvníky projekt Otevřené brány. Jeho smyslem je bezplatné zpřístupnění církevních památek s komentovanými prohlídkami. K vidění je k na 26 kostelů po celém Zlínském kraji – například bazilika ve Velehradě, toleranční kostel ve Velké Lhotě na Vsetínsku, kostel v Rajnochovicích apod.

Kilometrová banka od Českých drah

I když ceny benzínu letos výrazně klesly, přesto lze využít slev, jež nabízejí České dráhy. Ušetřit je tak možné s jejich přenosnou Kilometrickou bankou. Jedná se o papírový sešitek, jehož nákupem si předplatíte 2000 kilometrů. Ty se postupně odečítají při kontrole průvodčím. Jeden kilometr vychází na 1,10 Kč. Maximální odpočet za jednu cestu je 400 kilometrů – nad tuto vzdálenost již jedete zadarmo. Na jednu Kilometrickou banku mohou jet až 3 osoby současně, tedy i rodiče a jedno dítě, nebo jeden rodič a dvě děti. Jízdenka má platnost půl roku.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Orientace v oblasti financí je velmi důležitá. Pokusím se vám prozradit mnohé zajímavosti.