Program COVID – Lázně má pomoci lázeňským městům. Stát přispěje 4 000 korunami na pobyt

Vláda ČR se rozhodla problém českého lázeňství řešit schválením dotačního programu COVID – Lázně. Češi díky němu mohou od 1. července do 31. prosince tohoto roku využít poukazy na pobyty v tuzemských lázních. Stát jim přispěje 4 000 korunami.

Ohrožené lázeňství čeká na své hosty

Mezi koronavirem nejvíce postižené oblasti patří také lázeňství, které v letošním roce zaznamenalo velký odliv zahraničních klientů, s čímž souvisí finanční ztráty a propouštění zaměstnanců. To mělo pochopitelně také neblahý vliv na regiony České republiky, v nichž lázeňství patří k tradičním službám.

Celá jedna miliarda korun je státem vyčleněna na podporu české lázeňské péče. Z ní bude moci být vyplaceno 250 tisíc poukazů. To znamená, že čtvrt milionu dospělých může voucher využít, a získat díky němu slevu na relaxační a ozdravný lázeňský pobyt. Nejen že jim lázně přinesou odpočinek a načerpání nových sil, ale zároveň také svým pobytem v nich přispějí k podpoře lázeňství.

Kdo bude moci státní poukaz využít?

Státní příspěvek 4 000 korun je určen pro dospělou osobu, která se svými platbami účastní veřejného zdravotního pojištění. Podmínkou pro slevu je strávit v lázeňském zařízení alespoň šest nocí a využít minimálně pět procedur. Na portálu Kudyznudy.cz bude od 1. července k dispozici k vytištění voucher, který bude zájemci o státní příspěvek poslán na jeho e-mail. Na základě něho si pak rezervuje pobyt ve vybraných lázních. Voucher mohou přímo vytisknout také lázně, což bude praktické pro každého, kdo má omezený přístup k internetu.

Co se od programu očekává?

Dotační program COVID – Lázně má za cíl pomoci nahradit zahraniční klientelu tuzemských lázních, která nyní citelně chybí. Záměrem vládního programu je naučit české cestovatele trávit svůj volný čas v lázních na vícedenních pobytech s čerpáním lázeňských léčebných služeb. A tímto krokem chce přispět k obnově daného regionu, který nedostatkem lázeňských hostů strádá.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Orientace v oblasti financí je velmi důležitá. Pokusím se vám prozradit mnohé zajímavosti.