Jak spočítat povinné ručení

Povinné ručení patří mezi nejčastěji uzavírané pojistky, které prostě a jednoduše potřebuje každý motorista. Dnes je bezesporu možné uzavřít i tuto pojistku za velmi výhodných podmínek. Stačí pouze efektivně porovnávat několik různých produktů od rozličných poskytovatelů. Pokud tak učiníte, dostanete se k pojistce, která vám bude maximálně vyhovovat. Určitě tedy není od věci vědět, jakým způsobem si spočítat povinné ručení. Buďme tedy přesnější a na tyto způsoby se zaměřme.

Kalkulačka povinného ručení

Vynikajícím nástrojem vhodným pro výpočet povinného ruční je bezesporu kalkulačka povinného ručení. Právě ta dokáže bez větších problémů pomoct najít takovou pojistku, která vám pomůže, a to v mnoha ohledech. Automobil budete mít funkčně zaopatřen a v případě jakékoli dopravní nehody budete do jisté míry klidní. Povinné ručení se dá sehnat i za velmi solidní cenu. Většinou se vypočítává z celkového objemu válců daného vozu. Různí zprostředkovatelé jsou schopni nabídnout pojistku za různé finanční sumy. Cenové rozdíly tak mohou být maximální.

Myslete na všechny aspekty

Při porovnání povinného ručení je zapotřebí myslet na spousty různých aspektů. Všechno totiž není pouze o ceně. Myslet bychom měli i na asistenční služby a na další kritéria, jež se pojistky jakkoli dotýkají. Důležité je i celkové pokrytí potenciálních škod, které mohou vzniknout. Finančně byste díky pojistce měli pokrýt jak škody vzniklé na majetku, tak i škody na zdraví. Ty se mohou šplhat bohužel až k několika milionům korun.

I havarijní pojištění se vyplatí

Zapomínat byste neměli ani na kvalitní havarijní pojištění, které je schopno řešit i situace vztahující se ke škodám vzniklým na vašem automobilu při vašem zavinění dopravní nehody. Havarijní pojištění není povinné, nicméně jeho uzavření vás bude jistit před dalšími pojistnými událostmi, které se nevztahují k povinnému ručení.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.