Jak si udržet schopné zaměstnance?

Dnes se podíváme na pár triků, které určitě pomohou každému zaměstnavateli nebo vedoucímu pracovníkovi, který potřebuje ve svém týmu udržet schopné lidi. Jak je motivovat, aby ve firmě zůstali co nejdéle? Na to teď zkusíme odpovědět. Pojďme tedy na to!

Peníze jako hlavní faktor?

Zdá se vám, že tato motivace je až příliš přízemní? Je to možné, avšak ve většině případů je právě mzda či plat nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje spokojenost na dané pozici a ochotu zde zůstat. Půjde tedy o první problém, který vyřešit. Dobře ohodnocovat pracovníky a motivovat je právě touto cestou. Pravidlem se pro vás může stát, že opravdoví tahouni týmu a velcí „pracanti“ by měli dostat vyšší mzdu ještě dříve, než se jí budou domáhat. Úplně nejlepší je vytvořit jakýsi transparentní kariérní a platový řád. Všichni tak budou vědět, co pro lepší peníze dělat a budou se na to moci spolehnout.

Zapojte více své pracovníky

Zaměstnance může motivovat i to, že je více zapojíte do chodu celého podniku. Zvyšte angažovanost zaměstnanců, ptejte se na jejich řešení problémů. Vždy jim dejte prostor se k tomu či onomu vyjádřit. Pokud opravdu vytvoříte v podniku atmosféru toho, že každý názor se počítá a nemusí přinášet jen problémy, bude to výborné. Zaměstnanci se začnou více zajímat o dění na pracovišti a budou s firmou či podnikem opravdu žít. Navíc tak získáte i vyšší potenciál od zaměstnanců. Pokud si nebudete vědět rady, zeptejte se pracovníků na nápady. Celé oddělení nebo rovnou firma bude produktivnější.

Dopředu známá kariérní dráha

Posledním faktorem, který si představíme, se dotkneme něčeho, co bylo již nakousnuto výše. Jde o onen transparentní kariérní řád. Tedy jakési zásady, které otevřeně a dopředu říkají, kam se může díky své snaze zaměstnanec dostat. Na jakou pozici a za jaké peníze. Navíc každý zaměstnanec bude vědět, že pokud chce více peněz nebo lepší postavení, musí se zlepšit. Dobré je také osobní zpětná vazba od vás jako šéfa. Jednou za čas se poptejte v soukromí, jak je zaměstnanec s prací spokojený, kde se vidí za pár let a podobně. Pokud uvidí, že se jeho nadřízený zajímá o to, co chce, začne být více motivovaný k postupu.

1 komentář

  1. Michael Last Odpovědět

    Dobrý večer ,V dnešní době soukromník nemá zájem na tom aby člověk postupoval jen vám dá to co musí a nazdar.Zvýšit mzdu nechce jen odírat zaměstnance!!!Chtěli by velké výkony za minimální mzdy.Neuvědomují si jedno.Všechno stoupá náklady na bydlení ,potraviny a další jiné položky.Pokud stoupají náklady měla by růst i mzda.Jsou i lidé kteří dělají v třísměnném provoze za minimum.Pak brečí že nemohou sehnat lidí protože nikdo nechce dělat za minimum.Odchází jinam kde je mzda vyšší.Důvodem je zvyšování nákladů jak jsem psal výše.Lidi také chtějí trochu žit a ne jen přežívat!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *