Jak řešit oddlužení fyzické osoby

Oddlužení fyzické osoby je většinou jedinou možností, která se lidem majícím astronomické dluhy, naskýtá. Pro osobní bankrot se nejčastěji rozhodují lidé, jež dluží hned několika různým institucím. Dluhy lze díky této zákonem stanovené možnosti efektivně umořit, a to i v případě nedostatku finančních prostředků. Podívejme se tedy společně, jaké možnosti se lidem z pohledu vyhlášení osobního bankrotu nabízejí.

Svěřte oddlužení profesionálům

Rozhodnete-li se pro oddlužení, vyplatí se vsadit na profesionální společnost, která vám se vším pomůže. Vyhlášení osobního bankrotu totiž vyžaduje zcela specifický postup, který se nastuduje na internetu nebo někde jinde jen velmi těžko. Profesionální firma s vámi vaši situaci nejprve prokonzultuje a následně mohou být podniknuty příslušné kroky potřebné k tomu, aby oddlužení proběhlo bez jakýchkoli zbytečných komplikací.

Podmínky oddlužení

Jak klasický osobní bankrot, tak i oddlužení OSVČ vyžadují dodržení určitého standardního postupu. Ten logicky profesionální firmy znají. Hlavní podmínkou celého procesu je zaplacení minimální 30 % svých stávajících dluhů. Dále je nutné mít minimálně 2 věřitele a vaše dluhy musí být kompletně po datu splatnosti. Prokazatelně také musíte být neschopni své závazky splácet. V opačném případě nelze oddlužení fyzické osoby využívat. Všechny podmínky jsou pochopitelně na úřadech prověřovány, takže je nutné je splnit.

Porovnávejte nabídky

Určitě se vyplatí porovnávat nabídky nejrůznějších společností, které pomáhají svým klientům s osobním oddlužením. Výbornou volbou je především server půjčka.co, kde si můžete vaše možnosti zjistit a případně vybrat konkrétní společnost, která bude vše realizovat. Celé porovnání a následný výběr lze realizovat online v maximálním pohodlí.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

  1. abivia0@centrum.cz'David Vozák Odpovědět

    Dobrý den.
    Dovolím si pouze upozornit, že se mi nepodařilo nalézt slibované porovnání oddlužovacích společností, pouze porovnání nejvhodnějších půjček. A pokud někdo souběžně nabízí půjčky i oddlužení, vzbuzuje to u mne značnou dávku obezřetnosti.
    Hezký den JUDr. David Vozák, abivia.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *