Jak obchodovat s kryptoměnou

Tak tuto otázku si pokládají mnozí začínající obchodníci. Pokud i vy máte zájem o obchodování s kryptoměnou, ale nejste si jistí, co to vlastně je, nebo jak to funguje, jste na správném místě. Pomůžeme vám pochopit základy kryptoměny a jak začít obchodovat. Jakmile budete znát základy zjistíte, že obchodování s kryptoměnou není tak těžké a může se stát vzrušujícím dobrodružstvím, na kterém navíc můžete i vydělat.

Jak obchodovat s kryptoměnou dlouhodobě a krátkodobě?

Pokud chcete začít obchodovat s kryptoměnami, můžete si vybrat, zda se rozhodnete pro dlouhodobé nebo krátkodobé obchodování na základě toho, co považujete za vhodnější. Dlouhodobé obchodování znamená, že si měnu zakoupíte a poté ji držíte po dlouhou dobu před prodejem. Krátkodobé obchodování využívá krátkodobých výkyvů cen. Tím, že děláte dlouhodobé obchodování, držíte kryptoměny po celé týdny, měsíce nebo roky. Krátkodobé obchodování zahrnuje nákup a prodej během jednoho dne nebo jen několika hodin.

Jak začít obchodovat?

Chcete-li začít, musíte nejprve vědět, co je to krypto výměna, jinými slovy obchodní platforma. V podstatě je to to, co nám umožňuje skutečně kupovat a prodávat krypto měny. Existuje mnoho různých kryptografických výměn, které se od sebe trochu liší. Některé z nich jsou dostupné pouze v některých zemích a na některých kryptografických burzách nemůžete ukládat ani stahovat pomocí měn fiat.

Speciální peněženka na kryptoměnu

Aby bylo možné ukládat, odesílat a přijímat krypto měny, musíte mít peněženku pro kryptoměny. Můžete porovnat kryptografickou peněženku s bankovním účtem, kde ukládáte peníze. Šifrovací peněženky ukládají šifrovaná hesla a představují mince. Při vytváření účtu na burze obvykle dostanete kryptografickou peněženku.

Obchodní platforma

Najít obchodní platformu je jeden z nejsložitějších úkonů celého obchodování. Na co se při výběru platformy zaměřit? Například pokud chcete obchodovat s bitcoiny, nemůžete si vybrat platformu, která vám umožní pouze obchod s altcoiny. Měli byste se také ujistit, že výměna nevyžaduje, abyste začali obchodovat s vyšším počátečním kapitálem, než jste si stanovili.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *