Investice do zelených akcií jako sázka na jistotu

01_zelene_akcie

Globální klimatická změna a ekologická témata obecně si po letech jisté skepse nejen, že vydobyly místo v politickém mainstreamu, dokonce se staly jedním z nejvýznamnějších a nejdiskutovanějších politických témat vůbec. Svět se zkrátka mění a na tomto trendu lze jen těžko něco změnit. Lze očekávat, že již tak velká pozornost, která je ekologii nyní věnována, bude v blízké budoucnosti ještě výraznější. Nejde ale jen o politiku, současné trendy jsou zajímavé i pro investory. Tzv. „zelené akcie“ jsou totiž jedním z investorských hitů současnosti.

Co je zelená akcie?

Pod pojmem zelená akcie nebo zelená investice si lze představit podíly v těch firmách, jejichž podnikání je nějakým způsobem spojené buď s novými technologiemi šetrnými k životnímu prostředí, obnovitelnými zdroji, ale také s společnostmi z jiných oborů, které ale udržitelnost a ohleduplnost k životnímu prostředí považují za jedny z nejvýznamnějších firemních hodnot.

Právě takovéto firmy jsou nyní v kurzu a těší se oblibě zákazníků i investorů. Koupě jejich akcií tak může být velmi dobrou investicí, neboť lze očekávat, že cena jejich akcií bude pravděpodobně narůstat.

02_zelene_akcie

Foto: Pixabay

Slibná budoucnost

Zelené investice se budou těšit oblibě i v následujících letech. Nejen, že především pro mladé lidi je fokus na ekologii a ochranu životního prostředí velice důležitý, ale čím dál tím více bude „zelený“ přístup vyžadován i legislativně.

Není bez zajímavosti, že prakticky stejné důvody činí velmi rizikovou investici z kryptoměn. Jejich těžba je totiž energeticky velice náročná a tudíž neekologická. To je pro kryptoměny potenciální riziko. Hrozí jim totiž, že se stanou předmětem regulace i z ekologických důvodů, ale také to, že o ně nebudou mít právě z důvodu jejich dopadu na životní prostředí zájem mladí lidé.

Hledáte-li zajímavé přírůstky do svého investičního portfolia, zelené akcie mohou být tou pravou volbou.

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.