Investice do nemovitostí

V investici do nemovitostí mnozí z nás vidí způsob ukládání peněz a zajištění na důchod či ochranu před inflací. Je ale potřeba počítat s tím, že tato investice má špatnou likviditu, nejistý výnos a v neposlední řadě také vysoké náklady. Pro koho jsou tedy vhodné investice do nemovitostí?

Investice do nemovitostí

Pokud si chcete pořídit byt či dům, je vhodná doba, protože ceny nemovitostí nerostou. Nevyplatí se ovšem kupovat nemovitost s tím, že ji časem prodáte za mnohem vyšší cenu, protože to nemusí být pravda. S pozemky je to o něco lepší, nicméně je potřeba také vědět, jestli se bude měnit územní plán. Je možné, že z pozemku, který byl levný, uděláte stavební parcelu. Investice do bytů také s sebou nenese velký zisk. Zde se počítá s pronájmem. Musíte ale počítat s náklady, které nebudou nezanedbatelné. V případě úspěšného pronajmutí může jít o zajímavý výnos, který vám bude schopen pokrýt náklady i inflaci. Byt se vám také nemusí podařit pronajmout, nebo příjem nebude takový, jaký byste si představovali. V případě neplatícího nájemníka budete mít také náklady za jeho vystěhování.

Investice z vlastních prostředků

Investice do nemovitosti není ani jednoduchou, ani levnou záležitostí. K investování do nemovitosti byste měli mít dostatek svých vlastních prostředků. Spousta lidí chce investovat do nemovitosti prostřednictvím hypotéky. Tu pak budou splácet z peněz z pronájmu a myslí si, že budou mít ještě nějaký výnos. Toto vám v žádném případě nedoporučujeme. Hypotéky jsou sice levnější než dříve a ceny nemovitostí nižší, nicméně investice se ne vždy vyplatí, protože úroky po určité době mohou vzrůst.

Katastr nemovitostí

Potřebujete-li získat informace o nemovitosti, není to žádný problém. Aplikace Nahlížení do katastru nemovitostí je velmi zajímavá možnost, jak získat informace o nemovitosti, jejích vlastnících i o souvisejících věcných břemenech. Díky této aplikaci můžete získat také informace o stavu některých řízení, které byly zadány ke konkrétním nemovitostem. Nahlížení do katastru nemovitostí online je volně přístupné a podívat se mohou všichni prostřednictvím internetu. Aplikace nevyžaduje žádnou registraci a je zcela bezplatná.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *