PŮJČKA BEZ NAHLÍŽENÍ DO REGISTRU

V případě, že jste se dostali do registru dlužníků, je vaše šance na schválení půjčky velmi nízká a to především u klasických bank. Ovšem máte ještě další možnost a tou je půjčka bez nahlížení do registru, která se díky své snadné dostupnosti stává velice oblíbeným produktem.

PŮJČKA BEZ NAHLÍŽENÍ DO REGISTRU

Tento finanční produkt můžete najít v nabídce mnoha poskytovatelů, ovšem zpravidla se jedná pouze o ty nebankovní, jelikož všeobecně platí, že klasické banky kladou při poskytování úvěrů mnohem větší nároky na klienta a striktně prověřují jeho bonitu. V tomto směru se orientují na několik parametrů a jedním z těch hlavních je právě registr dlužníků. V případě, že jste v něm vedeni, banky i mnoho nebankovních poskytovatelů vaši žádost zamítnou.

V tomto případě máte možnost se obrátit přímo na půjčku bez nahlížení do registru, u které máte velkou šanci, že vám bude vyhověno, neboť umožňuje získání úvěru téměř každému. Parametry této půjčky bez nahlížení do registru mohou být různé, zpravidla se však jedná o menší částky, které jsou poskytovány s kratší dobou splatnosti. Nejčastěji to jsou úvěry neúčelové a stejně jako u mnoha dalších nebankovních půjček, i půjčku bez nahlížení do registru vyřídíte jednoduše a on-line, vyplněním příslušného formuláře.

REGISTR DLUŽNÍKŮ

V případě, že vás zaujala půjčka bez nahlížení do registru dlužníků, tak jste jistě o tomto pojmu něco slyšeli. Pro jistotu si však nyní zmiňovaný registr společně přiblížíme.

Registr dlužníků obecně je databází, v níž jsou vedeny osoby a organizace, které jsou v prodlení ve splácení svých závazků. Pro poskytovatele úvěrů slouží tento registr jako pomůcka při schvalování žádostí, jelikož díky němu jsou schopni získat o žadateli víc informací a ověřit jeho spolehlivost. V případě, že je v něm žadatel veden, s největší pravděpodobností mu bude úvěr zamítnut. Proto je pro klienty vedeny v těchto registrech důležité hledat nabídky tzv. půjček bez nahlížení do registru dlužníků.

Výše zmiňovaných registrů je několik, z těch nejznámějších uvedeme Centrální registr úvěrů, Bankovní registr klientských informací, Nebankovní registr klientských informací, Centrální registr dlužníků a zájmové sdružení právnických osob Solus.

PŮJČKA BEZ NAHLÍŽENÍ DO REGISTRU – VÝHODY

Na půjčce bez nahlížení do registru dlužníků klienti oceňují několik výhod. Hlavní předností je snadná dostupnost produktu, neboť ho mají šanci získat i ti žadatelé, kteří byli u jiných poskytovatelů odmítnuti. V případě, že budete nutně potřebovat půjčit finance a nebudete ve svých žádostech úspěšní právě díky odmítnutí kvůli registru dlužníků, tuto výhodu zcela jistě oceníte.

Navíc při půjčce bez nahlížení do registru nejsou požadovány ani žádné další doklady a není zkoumána bonita klienta. Díky tomu je její vyřízení poměrně rychlé, nenáročné na administrativu a sjednání je jednoduché. Požadované peníze získáte v krátkém časovém intervalu. Celý proces urychluje rovněž elektronický formulář, který pouze vyplníte a ihned on-line odešlete. Nejste omezeni žádnými bankovními hodinami, půjčky bez nahlížení do registru jsou dostupné nonstop přes internet.

PŮJČKA BEZ NAHLÍŽENÍ DO REGISTRU – NEVÝHODY

Je logické, že poskytovatelé jsou vystaveni velkému riziku, že klienti nebudou své závazky splácet, vzhledem k tomu, že nenahlížejí do registrů a neověřují jejich bonitu při schvalování. To se samozřejmě následně projeví na výši úroků, které jsou vyšší než u klasických bankovních půjček nebo méně dostupných nebankovních produktů. Ovšem i zde se jednotlivé nabídky od sebe liší a proto vždy pečlivě porovnávejte jednotlivé produkty, jejich parametry a výši úroků. Vzhledem k tomu, že tyto půjčky nabízí mnoho poskytovatelů, roste i riziko, že narazíte na neseriózního. Proto buďte obezřetní a smlouvu si před uzavřením vždy pečlivě prostudujte.

PŮJČKY BEZ NAHLÍŽENÍ DO REGISTRU – POSKYTOVTELÉ

Kde je tedy možné sjednat výše zmiňované půjčky bez nahlížení do registrů? Určitě je nehledejte u bank, poskytují je pouze nebankovní společnosti. Klasické banky mají přísné podmínky pro schvalování a do registru vždy nahlížejí.

Samozřejmě ani všichni nebankovní poskytovatelé vám v případě vašeho záznamu v rejstříku nemusejí půjčit. Je potřeba se zaměřit přímo na produkty nesoucí název bez nahlížení do registru.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.