Investice do alkoholu: Vede whisky

Whisky

Uvažujete o zhodnocení vlastních finančních prostředků? Neholdujete akciím, jiným cenným papírům, zlatu, stříbru nebo nemovitostem? Pak můžete vsadit na pozoruhodnou investici, kterou představuje alkohol. Ten si pochopitelně většina z nás spojuje s konzumací a skvělou společností. Vložit do něj peníze ale bezesporu stojí za to. Do jakého alkoholu se aktuálně investuje a co všechno brát v potaz? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Na běžný alkohol z hlediska investice zapomeňte

Stoprocentně nepočítejte s tím, že byste nakupovali lahve alkoholu, které jsou jinak k dostání na každém rohu. Musíte se nejprve zorientovat na trhu a optimálně se zaměřit na whisky. Právě ona totiž slibuje nejvyšší zhodnocení. Určitě byste měli nakupovat lahve, které se řadí do limitovaných sérií. Obecně platí to, že čím méně výrobce daného alkoholu vyprodukoval, tím větší šance získání finančních prostředků se vám nabídne. Dostatečně velká sbírka slibuje vysoké zhodnocení.

Vede zmiňovaná whisky

Když už budete whisky vybírat, měla by být starší 18 let. Čím je starší, tím bude logicky dražší. Ideální je rozhodnout se pouze pro edice od několika málo výrobců. Poznávacím znakem rozhodně není nějaká zajímavá etiketa. Důležitá je chuť. Pomoci si můžete spíše než vlastní konzumací třeba nahlédnutím do hodnocení na whiskybase.com. Jestliže nechcete investovat do whisky, můžete vsadit na cognac či rum. Tyto dva druhy alkoholu jsou jednoznačně na druhé a třetí pozici.

Jaké bude zhodnocení?

Zjednodušeně řečeno, poměrně solidní. Zhodnocení se u whisky pohybuje mezi 15 až 50 %. V případě štěstí dokážete ale vaše finanční prostředky zhodnotit ještě mnohem více.

Nejsou lepší akcie?

Poměrně zajímavá otázka. Investiční whisky z hlediska výnosů dokáže porážet běžně také akcie. Za nevýhodu whisky je třeba považovat nízkou likviditu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.