yy

Investice do akcií s dividendou

Existuje několik dobrých důvodů pro investování do dividendových akcií. Tyto akcie mohou vytvářet spolehlivé toky příjmů a mají potenciál dosáhnout dlouhodobých výnosů. Ne všechny dividendové akcie jsou však stejné a ne všechny dividendové akcie jsou vhodné pro začátečníky. S ohledem na to je zde přehled toho, co by začátečníci měli vědět před nákupem svých prvních dividendových akcií.

Co je akcie s dividendou?

Dividendové akcie jsou akcie, které vyplácejí pravidelné peníze nebo akcie akcionářům známým jako dividendy. Většina dividend je vyplácena v hotovosti a většina společností vyplácejících dividendy se rozhodne vyplácet své dividendy čtvrtletně – měsíční, pololetní a roční dividendy však nejsou nijak vzácné.

Příklad

Abychom to ilustrovali na příkladu z reálného světa, akcie General Motors (NYSE: GM) obchodují za přibližně 44 $ za akcii, jak píšu. Společnost vyplácí dividendu 1,52 dolaru na akcii ročně, rozdělená do čtvrtletních splátek ve výši 0,38 dolaru. Pokud tedy vlastníte akcie General Motors, můžete očekávat, že za každou akcii, kterou vlastníte, obdržíte každé tři měsíce hotovostní platbu ve výši 0,38 USD.

Dividendový výnos je jednoduchý, ale důležitý koncept a představuje roční dividendu akcie vyjádřenou v procentech její současné ceny akcie. V našem příkladu General Motors to lze najít dělením 1,52 $ cenou akcií 44 $, což ukazuje dividendový výnos asi 3,5%.

Země s nejstabilnějším bankovním systémem

Je těžké najít akcie s delší dividendovou historií než má společnost Toronto-Dominion Bank se sídlem v Kanadě, lépe známé jako TD Bank. Tento finanční gigant vyplácí dividendy od roku 1857 a je pátou největší bankou v Severní Americe. Kanada má pozoruhodně stabilní bankovní systém a od 18. století zde neexistují významné bankovní krize.

Pokud nejste obeznámeni, Výsledkem je, že dividendová politika TD nepodléhá kontrole Federálních rezerv, proto vyplácí výrazně vyšší dividendu než většina velkých amerických bank a má silnou historii zvyšování dividend – a to i během finanční krize. Díky své historii zodpovědného řízení je společnost TD také ideálním kandidátem pro začínající investory.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *