Influenceři jako novodobí žebráci? Peníze jim mnohdy chodí i od malých dětí

Influencer

Výraz influencer se mnohým z nás už natolik vryl pod kůži, že jej při hovoru běžně používáme. Není se čemu divit, jelikož lidí, již mají nějaký vliv na ostatní, díky sociálním sítím přibývá raketovým tempem. Jen v některých případech jsou ale jejich videa nějak užitečná a člověku skutečně s něčím dokážou pomoct. Bohužel. Nejčastěji se setkáváme s videi a streamy, které jsou úplně k ničemu. Jednat se může jak o instagramové videa, tak především o krátké sekvence na TikToku. Právě tady se dokážou i lidé, již fakticky kromě jakési schopnosti absence vlastního studu, neumí vůbec nic. Navíc tahají peníze z malých dětí.

Morální dno

Bohužel, jsou influenceři, kteří prostě od dětí peníze berou. Bohužel. Třeba takový Adam Kajumi. Tento influencer působí úspěšně především na TikToku. Dokáže si tady bezesporu vydělat nemalé peníze. Pomáhá mu mimo jiné i jeho přítelkyně Natálie Grossová. Samotný Adam tvrdí, že nabádá své followery, aby nakládali s finančními prostředky obezřetně, že se jedná o reálné peníze. V živých přenosech dostává peníze v podobě růžiček. Jasně, jedna se dá koupit za méně než korunu, nicméně v celkovém součtu jsou jich tisíce.

Vydělat peníze je pořádná dřina

I takto se zmíněný influencer vyjádřil. Na tom, že jim posílají peníze děti, nevidí nic špatného. Je to podle jeho slov věc každého. Co se týká živých přenosů, nějakou edukační složku v nich stoprocentně nečekejme. Většinou pouze tento a jiní influenceři prosí o finanční prostředky a odběr jejich kanálu. Najít se dá spousta takovýchto lidí, již fakticky nic neumí, pitvoří se na různou hudbu a snaží se vymyslet rádoby vtipné scénky. Vydělávají na dětech, které mají přístup k finančním prostředkům.

Na vině jsou i rodiče

Nepochybně. Přístup dětí k sociálním sítím je třeba korigovat. Ostatně už agresivní videa některých uživatelů kanálu YouTube, kteří hrají Minecraft a komentují to často ne příliš vybíravými výrazy, v uvozovkách stojí za to. Ať už hledáme vinu kdekoli, rozhodně by nebylo do věci, kdyby děti neměly k daným kanálům vůbec přístup. Jak to ale udělat, je poměrně složité. Morálku každopádně u mnohých influencerů hledat nemůžeme. Prostě ji nemají a mít nebudou. Na rozdíl od finančních prostředků, které jim z dětí plynou ve velkém.

Zdroje info: Autor, https://www.evropa2.cz/clanky/zivot/influenceri-zebraji-u-malych-deti-i-nactiletych-o-penize-v-cem-presne-spocivaji-jejich-streamy-na-tiktoku

https://vipshow.cz/nejnovejsi-zpravy/influencer-kajumi-stale-zebra-o-penize-na-tiktoku-nestydi-se-zapojit-ani-svou-pritelkyni-natalii-grossovou-penize-posilaji-hlavne-deti/nicolettafabinova

 Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.