Šetří čas i peníze. Externí firma se postará o vaše pracovní oděvy

Oblečení

Letos se úspornost skloňuje snad ve všech pádech. Věděli jste, že delegováním péče o pracovní oděvy na externí firmu můžete také ulevit svému rozpočtu?

Ve firmě o několika zaměstnancích se vám ještě dohlížet na vše vyplatí. Co když ale máte těch pracovníků pod sebou celé desítky nebo rovnou stovky? Nakoupit ochranné pracovní oděvy zabere mnoho hodin. Vyřešte to chytře a levně – pověřte touto prací skutečné odborníky.

Pracovní oděvyFoto: PEVI

Pracovní oblečení má mnoho pravidel

Převlékají-li si vaši zaměstnanci pracovní oblečení dvakrát týdně, potřebují alespoň pět kusů:

  • ten, co budou mít právě na sobě,
  • alespoň jeden čistý kus ve skříňce
  • a zbylé oblečení v prádelně

Pokud však potřebují mít nový oděv každý den, zvyšuje se jejich celkový počet na deset kusů.

Uhlídat jen tyto kalkulace může být u středně velkých a velkých podnikatelů už pořádná fuška, natož ještě stíhat kontrolovat aktuální normy, výběr správné velikosti oblečení pro každého pracovníka a jejich pravidelnou kontrolu a praní. Dobrou zprávou je, že na to nemusíte být sami.

Externí firma zaměřená na pronájem pracovního oblečení PEVI se o toto všechno stará u svých klientů s přehledem. Není divu, s 28 lety zkušeností v oboru v tom už dávno umí chodit.

Pracovní oděvyFoto: PEVI

Změří, vyperou i uloží

V čem všem vám může taková externí firma pomoci?

1. Pomůže vám vybrat profesionální pracovní oblečení podle zaměření oboru, bezpečnosti práce i platných norem.

  • Mají navíc zkušenosti s desítkami výrobců ochranných pracovních oděvů a doporučí vám, do kterých se vyplatí investovat.

2. Změří zaměstnancům míry a podle nich pořídí správnou velikost oděvů.

3. Nákupem to nekončí. O oblečení se firma následně stará.

  • Pravidelně zaváží čisté svršky a odváží do vlastní prádelny ty špinavé. Tam je odborně vyčistí, zašije případné díry nebo utržené knoflíky. Zároveň si hlídá, jestli není potřeba vyměnit už nefunkční nebo vynošené kusy oblečení za úplně nové.

4. Poskytne vám místo na uložení nevyužívaných kusů oblečení.

  • Sucho, čisto – tady jsou pracovní trička, kalhoty i boty v naprostém bezpečí.

Správná péče o pracovní oblečení navíc prodlužuje životnost pracovních oděvů. A nejen běžných triček či mikin, které stojí pár stovek. U oborů, ve kterých musí mít zaměstnanci speciální typ oblečení – například protipořezové, žáruvzdorné, voděodolné, ale také antistatické, kyselinovzdorné nebo svářečské – můžete ročně ušetřit klidně desítky tisíc korun.

Zalíbila se vám taková úspora času a financí? Kontaktujte pronájem a servis pracovních oděvů PEVI a požádejte si o nezávaznou kalkulaci na míru vaší společnosti. Rádi vám se vším poradí.

Náhledové foto: PEVI

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.