Spoření pro děti

Jako každý rodič si jistě přejete své dítě v budoucnu finančně zabezpečit. Jedním z výhodných produktů je jistě stavební spoření. Umožňuje jak zhodnocení úspor, tak financování bydlení v případě, kdy se dítě bude chtít osamostatnit. Pojďme se společně podívat na nabídku stavebního spoření od Lišky a České spořitelny.

Důvody, proč dětem založit stavební spoření

Hlavním důvodem, jak již bylo řečeno, je to, že budete moci dětem pomoci, jakmile se budou chtít postavit na vlastní nohy. Mít finanční rezervy je přece v dnešní nejisté době velmi důležité. Vložené peníze máte pojištěny a vedle ročního zhodnocení máte také možnost získat státní podporu. Vedle bezpečného zhodnocování úspor si svými vklady vytváříte nárok na úvěr s nejnižší možnou úrokovou sazbou.

Stavební spoření pro děti od Lišky

Díky stavebnímu spoření od Lišky s programem Pravidelné spoření v tarifu Variant, budete moci své děti v budoucnu finančně podpořit. Jaké výhody má stavební spoření liška? Roční zhodnocení vkladů může činit až 5,1 % ročně (již se státní podporou). Ze zákona máte nárok na státní podporu až do výše 2 000 Kč. Sjednáte-li si toto stavební spoření, vznikne vám nárok na úvěr na bydlení s roční úrokovou sazbou od 2,95 %. Všechnu korespondenci vyřizuje zákonný zástupce dítěte až do doby, kdy dosáhne 18 let.

Stavební spoření České spořitelny

Česká spořitelna nemá zvláštní produkt pro děti. Spoření s Buřinkou je určeno nejen pro děti, kterým usnadní vstup do života, ale také pro dospělé, kteří mohou výhodně spořit a mají možnost vzít si úvěr na bydlení. Roční zhodnocení vkladu činí u tohoto stavebního spoření až 3,4 % ročně (se státní podporou). Vklady máte ze zákona pojištěny. Díky tomuto stavebnímu spoření vám vznikne nárok na výhodný úvěr ze stavebního spoření s velmi nízkou úrokovou sazbou garantovanou po celou dobu splácení. Podmínkou je ovšem naspořit alespoň 35 % z cílové částky, zbývajících 65 % si lze vypůjčit.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.