Andrej Babiš

Mediální obraz Andreje Babiše: Čím blíže voleb, tím více migrantů

Volby máme v podstatě skoro za rohem a postupně se rozjíždí kampaně. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se do všeho nemíchala už tolik omletá písnička. Ano, s volbami přijíždějí statisíce migrantů. Čím větší množství jich bude, tím méně se budou řešit problémy, jež jsou opravdu palčivé. Nepřekvapil především Andrej Babiš, který na svém twitterovém účtu už začal tuto problematiku řešit.

Premiér už se migrantům začíná věnovat

Výkřik politika. Asi tak lze nazvat tweet Andreje Babiše. Tento muž dříve doslova válcoval ostatní strany. Jeho preference ale vcelku rychle klesly až o třetinu a vypadá to, že by se mohl dostat tam, kam nechce, tedy do opozice. Migrační karta je proto poměrně silná a můžeme si být jistí, že mnohé dezinformační platformy se budou mít na čem živit. I proto se není od věci podívat na fakta. Jsou vcelku strohá, ale jasná.

migrace

Foto: Twitter Andreje Babiše

Migranti z východu

Přesně tak. Lidé, o nichž premiér hovoří, pocházejí z východu a na rozdíl od těch nenáviděných migrantů u nás chtějí pracovat. Jen pro informaci, v loňském roce bylo zjištěno při ilegální migraci přes vnější schengenskou hranici ČR 428 osob. 297, přibližně 70 %, pocházelo z Ukrajiny Gruzie a Ruska.

Jasně, že migrace stoupá

Aby ne, po minulých lockdownech se ani není čemu divit. Uvolnění napomáhají lidem, aby se sem dostali. O muslimech nic moc řeč být nemůže.

Co říkají statistiky Mezinárodní organizace pro migraci?

Statistiky tohoto institutu, zkráceně IOM, hovoří jasně.

 • 2017 – do Evropy dorazilo cca 190 tisíc lidí,
 • 2018 – necelých 150 tisíc lidí,
 • 2019 – necelých 130 tisíc lidí,
 • 2020 – necelých 100 tisíc lidí.

A za první polovinu letošního roku? 40 000 lidí.

Žádný vládní návrh nepřišel

A co na to Babišova administrativa? Šéf vlády hovoř o tom, že blokoval všechny návrhy evropské administrativy, které by jakkoli směřovaly proti našim zájmům. Ale samotná vláda? Na žádný návrh si nepamatujeme.

Zdroje info: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/uprchlici-azyl-cesko-ministerstvo-vnitra-data-eurostat_2106201941_kro?fbclid=IwAR07FkEcC8sPF9XmRz0tWIS-uaprKUsVBaaosGBhgEG06vtupYOtVeJIdA0
https://denikn.cz/648851/horici-tabor-moria-a-nove-trasy-co-se-delo-s-uprchliky-zatimco-evropa-resila-sebe-sama/?cst=618d2794d9708cce01d4adcd52326307c210ade9&fbclid=IwAR3KDruWgRFUn_BLuZzpHBQS7G_aplXCE3CMMVlDBRvK5UZjKzLjcEZzMiE

Náhledové foto: Úřad vlády ČR

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

2 komentáře

 1. Martin Vaněk Odpovědět

  Pane Štěpáne, přestaňte se dívat na ČT a NOVU, hltat Reuters a ČTK, vezměte si baťůžek, a vydejte se do Británie; navštivte Luton, kde asi už na původního Brita nenarazíte, ve Francii třeba Marseille nebo Lyon (předměstí Paříže bych nedoporučoval) , nebo Německo či Švédsko… A pokud se vrátíte živ, napište nám něco zajímavého z nemocnice o tamních poměrech a vyloženě vstřícném chování muslimů k původníému obavatelstvu. 🙂
  Chápu, že každý máme svého strašáka, a ve vašem případě je to babiš; co je však na zdvižené obočí? Slepota těch, kteří by měli být vidoucí, a především stateční, a hluchota z událostí, které se dějí v okolních, tzv. demokratických, státech.

  1. Zdenál Odpovědět

   To znáš Martine z vyprávění nebo z nějakého Sputniku? Pravdou je, že pokud by tady ještě vládli komunisté typu Babiše a Zemana, mohl by jsi o cestování jenom snít. Mohl bych o cestování za bolševika napsat romány. Jen do vedlejšího většího města musel mít člověk povolení zaměstnavatele slováka Babiše. Proto také díky tomu vznikl Kraj Vysočina. Zatím tady vidím dva migranty, o kterých se učí děti ve škole. Jeden je slovák a druhý japonec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *