EA je další společnost, která bude propouštět ve velkém

hry

S propouštěním zaměstnanců v technologickém sektoru se doslova roztrhl pytel. Mnoho společností se rozhodlo učinit tento krok, aby ušetřily peníze. Mezi ně patří americká herní společnost EA (Electronic Arts), oznámila propuštění významné části svých zaměstnanců. Podobné kroky oznámily také další herní společnosti, jako jsou Microsoft nebo Sony. EA má v plánu propustit přibližně 5 procent svých zaměstnanců, což představuje 670 pracovních míst.

Propouštění se dotkne chystané hry Star Wars

Star Wars (Hvězdné války) je americká franšíza, která si získala srdce mnoha fanoušků bez ohledu na věk. Kromě filmového zpracování se dočkala franšíza i televizních a animovaných seriálů. Pro nadšence her vytvořila společnost EA několik her z tohoto univerza, většinou se jednalo o RPG, ale také o střílečky nebo strategie. Vydaná zpráva o propouštění bude mít dopad i na chystaný titul z prostředí Star Wars. Mělo se jednat o střílečku z první osoby, ale jelikož se jednalo o rané stádium vývoje hry, tak padla za oběť. EA se proslavila především tituly, jako Need for Speed, Medal of Honor, The Sims nebo Harry Potter a sportovními simulátory.

startrooper

Foto: Unsplash

Zhoršený zájem o hraní her

K podobným krokům se rozhodly i další herní giganti, jako jsou Microsoft nebo Sony. Celkově své rozhodnutí vysvětlují poklesem zájmu o hraní her. Největší zájem o hraní her nastal během pandemie COVID-19, kdy bylo hraní her jedním ze způsobů, jak si zpříjemnit pobyt v karanténě. Po skončení pandemie se zájem o videohry propadl až o pět procent.

Úsporný balíček

Herní společnosti nazývají dané kroky úsporným balíčkem. Například Sony propustí 900 svých zaměstnanců, skončí také i šéf herní divize Jim Ryan. Ten končí kvůli nedostatku času ve svém osobním životě, a proto se rozhodl skončit sám. Zároveň oznámil svým zaměstnancům, že je čeká snížení počtu pracovních míst. Škrty Microsoftu se budou týkat osmi procent celkové kapacity, což představuje 1 900 pracovních míst. Nejvíce se propouštění dotkne zaměstnanců Activisionu, kterou Microsoft nedávno koupil za rekordní částku 1,57 bilionů Kč. Je zřejmé, že propouštět budou i další společnosti.

Zdroj: https://www.bbc.com/news/technology-68434599https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-hry-a-herni-systemy-herni-giganti-propousteji-ve-velkem-dalsi-na-rade-je-ea-40462657https://www.bloomberg.com/news/articles/2024-02-27/sony-cuts-900-jobs-in-gaming-shuts-down-london-division?embedded-checkout=true

Náhledové foto: Unsplash