Rodinné lyžování

Drahé rodinné lyžování v ČR jako realita

Uvažujete ještě stále o tom, že byste vyrazili na hory s celou rodinou? Pokud ano, připravte si poměrně solidní sumu! Ne, doby, kdy hlavní výdaj představovalo ubytování, jsou zřejmě pryč. Pokusme se tedy demonstrovat velmi jednoduchým způsobem, kolik vlastní takové rodinné lyžování stojí. Jako příklad si vezmeme ski areál Kopřivná v Jeseníkách. Ten jsme přímo navštívili, a tak můžeme hovořit z vlastní zkušenosti.

Jaké jsou ceny skipasů?

Než ještě přejdeme k samotnému rodinnému lyžování a cenám, jež jsme zaplatili, podíváme se na cenu skipasů za den. V Kopřivné vyjde na 600 korun, pro dítě do 12 let na 450 korun. Jde o jakýsi průměr. Na Karlově, který je cca 3 km vedle stojí denní ježdění ve zdejší ski aréna stejně. V koutech nad Desnou už stojí denní lyžování 710 korun, respektive 600 pro děti od 7 d 17 let. Třeba ale ve skiresortu Černá Hora-Pec už stojí denní skipas 810 korun, se slevovou kartou 720.

Rodinná lyžovačka za 12 400 korun na týden

Jako příklad si tedy vezmeme rodinu pojímající jedno dítě ve věku 4 let, dítě ve věku 9 let a dva rodiče. Předpokládáme, že obě děti umí lyžovat. První dítě je zdarma. Pokud bychom si kupovali 5denní skipasy, pak bychom zaplatili za dospělé 2×2600 korun a za dítě 1700. Celková částka by se tedy zastavila na 6900 korunách. Kdybychom jeli každý den na večerní lyžování, které stojí 400, resp. 300 korun, pak k sumě přičteme částku 5500 korun. Týdenní lyžovačka by tedy vyšla na 12 400 korun!

Konkrétní situace byla jiná…

Realita je pochopitelně odlišná. Našinec musí šetřit. Jeden den jsme si udělali lyžařské volno a poslední den nám šetřilo deštivé počasí. Přesto jsme nechali provozovatelům okolo 8000 korun. Svahy byly nachystány, všechny čest! Za ubytování jsme ale dali jen okolo 6000 korun a také nebylo špatné. Zřejmě existují i levnější skiareály, které preferují rodiny s dětmi. Možná některé znáte vy.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *