Na co vám letos přispějí pojišťovny?

Výplata

Určitě to znáte. Zdravotní pojišťovny každý rok přicházejí s různými balíčky či příspěvky pro své klienty. Novinek je vždy moc, a proto jsme to jednou vzali do vlastních rukou. Zmapovali jsme pro vás, co která zdravotní pojišťovna svým zákazníkům nabízí. Pojďte se na to s námi podívat.

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Nejvíce lidí je pojištěno právě zde. Téměř 6 milionů.  V rámci prevence pro 2019 přichází VZP s takovými příspěvky, jako například 2 500 Kč na očkování proti meningokoku nebo až 1000 Kč na očkování proti papilomavirům. Oboje platí pro děti mezi 14. až 18 rokem. Dále lze čerpat různě vysoké příspěvky na očkování proti žloutence nebo rotavirům. Co se týče dospělých, i ti mohou čerpat příspěvky v rámci programu. Například 500 Kč na pohybové aktivity. 2 500 Kč je pak vyhrazeno pro kuřáky, kteří chtějí se svou závislostí bojovat a až 1000 Kč dostane diabetik na své pomůcky. Nastávající maminky pak mohou získat půl druhého tisíce na cvičení v těhotenství.

Pojišťovna Ministerstva vnitra

Pro tyto pojištěnce existuje program Zdraví jako vášeň. Dále na klienty čekají zejména slevy na zdraví životní styl a pohyb a sportovní pomůcky. Děti mohou na aktivity čerpat až 1000 Kč, v případě postoupení příspěvku od rodičů i 2000 Kč. Bonusy se týkají samozřejmě i očkování. Například toho proti klíšťové encefalitidě nebo na onkologická vyšetření. Specialitou pro tento rok je u této pojišťovny i KARTA ŽIVOTA. Ta dává kompletní zprávu pojištěnci o jeho stavu i zdravotní historii. Dále s ní jde pracovat přes aplikaci pro telefony.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Tato pojišťovna si pro svých více jak 1,2 milionu klientů připravila také mnoho preventivních příspěvků. Opět jde o očkování. Zde až 1 500 kč pro děti a 1000 Kč pro dospělé. Dále zde existuje 700 Kč jako pravidelný příspěvek na tělesné aktivity nebo 1000 Kč pro děti na letní tábor. Pro může pak má také pojišťovna přichystán příspěvek 500 Kč na řešení erektilní dysfunkce. Pojištěnci také mohou uplatňovat slevu ve vybraných bazénech po celé republice.

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.