Drahé PR a sebestřednost. Černochová jako nejoblíbenější holka v Alianci

Jana Černochová

Je až neskutečné, ke všem se dokážou politici naší země snížit. Nyní se předvedla v tomto světle doslova dokonale ministryně obrany Jana Černochová. Konkrétně přišla do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v tričku, jež vyobrazuje ony nakoupené americké stroje F-35. jedno tričko dokonce věnovala velkému odpůrci drahých amerických strojů Andreji Babišovi. Ten bílé triko s barevným obrázkem přijal, což poukázalo na jeho dobré vztahy s ministryní obrany. Tak jako tak je toto chování ministryně velkým politickým bizárem.

Divadlo pro lidi

Sněmovna má vážnost a důstojnost asi jak velebný pán, který má spousty milenek. Bohužel. Několikahodinové proslovy Babiše, Okamury a jiných či právě vystoupení Černochové v tričku důstojnost této instituce nijak nevrátí, naopak. Udělají z ní ještě větší divadlo. Co si vlastně tímto krokem politička slibovala? Humor, vlastní zviditelnění? Nejspíše to druhé. Prakticky ve všech médiích kolují její fotky, které navíc postovala na sociální síti X.

Charitativní prodej triček jako krytí pro vlastní PR

Černochová samozřejmě tweetla mimo jiné i to, že makají na to, aby se trička již dnes nabízela v rámci charitativního nákupu. Vždyť toto mohla dělat úplně někde jinde než na půdě Sněmovny. Ani děti by si hračky do školy nosit neměly. Tak jako tak si politička vybudovala zase vlastní PR, které ji asi stojí za to.   

Zakrytí drahého nákupu?

Možná se ministryně snaží zakrýt onen fakt, že letadla nebyla zrovna levným nákupem a že bychom si možné vystačili s gripeny. Flotila nás bude stát 322 miliard korun, podle bývalého generála Mikulenky i klidně kolem 400 miliard. Letadla navíc budou až v roce 20235, takže se bez gripenů, na které nám skončila smlouva, neobejdeme. Švédi nám je navíc pronajmou za doslova mastnou částku. Údajně za 2,6 miliardy korun ročně. Za minulé vlády to bylo 1,7 miliard korun, jak ostatně připomněl sám Babiš. Za 6 kontrakt vyjde na 15,6 miliardy. Za to tričko to ale stálo. Nebo ne? Nejoblíbenější holka v Alianci by vám jistě odpověděla, že ano.

Zdroje info: Autor, Sociální síť X, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministryne-obrany-jana-cernochova-iniciativa-darek-pro-putina-triko-stihacky.A240207_094230_domaci_vank,https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mikulenka-f-35-armada-zakazky-tendr-usa-nato-valka.A230828_101516_domaci_rts, https://www.epenize.eu/andrej-babis-to-ma-spocitane-kdyz-vlada-nema-penize-tak-nemela-kupovat-f-35/

Ministryně obrany Jana Černochová: Náhledové foto Jana Černochová / sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.