Snapchat je další firmou, která propouští své zaměstnance

snapchat

V poslední době většina světoznámých společností v oblasti technologie propouští část svých zaměstnanců. Mezi ně patří společnosti jako Microsoft, Xiaomi, Spotify a mnoho dalších. Nově se k nim přidala také sociální platforma Snapchat. Ta se se rozhodla zrušit 10 % své pracovní síly. Propuštění se tak bude týkat 528 zaměstnanců. Jedná se tak o druhou vlnu propouštění z řad zaměstnanců Snapchatu; poprvé firma propustila 20 % své pracovní síly v srpnu 2022. Důvodem tohoto kroku je zvyšující se napětí a nejistota v oblasti technologie, se kterou se Snapchat potýká.

Finanční ztráty

Před zveřejněním výsledku hospodaření firmy za čtvrté čtvrtletí v předchozím čtvrtletí společnost vykázala ztrátu ve výši 368 milionů dolarů. Celkově akcie společnosti klesly o 4 procenta na 16,38 amerických dolarů. Chystané propouštění zaměstnanců vyjde firmu docela draho. Náklady se budou pohybovat v rozmezí 55 až 75 milionů amerických dolarů.

Navzdory tomu, že Snapchat denně používá 400 milionů uživatelů a 5 milionů si službu předplatilo, to stále nestačí k tomu, aby podnik vykazoval zisky a mohl si dovolit platit tolik zaměstnanců.

Nenaplněný potenciál Snapchatu

Snapchat je populární aplikace a sociální platforma, kde uživatelé mezi sebou komunikují zejména prostřednictvím fotografií a videí. Bohužel, svůj potenciál nedokázala naplno využít, což se dá ale pochopit, v silné konkurenci Meta Platforms (Facebook, Instagram) a dalších. Poprvé byla spuštěna pod názvem „Picaboo“ v roce 2011 a fungovala primárně na zařízeních iOS. Aplikace byla opětovně spuštěna v září pod současným názvem „Snapchat“. Po raketovém nárůstu oblíbenosti expandovala také na zařízení Android, a to v roce 2012.

Globální propouštění

Propouštění se týká více společností, jak bylo výše zmíněno. V roce 2023 bylo zrušeno okolo 260 000 pracovních míst. Letos, teprve po jednom měsíci, bylo zrušeno 32 000 míst. Pokud bude propouštění pokračovat stejným tempem, bude toto číslo daleko vyšší. Microsoft po odkupu Activision se rozhodl propustit 1 900 svých zaměstnanců. Facebook nebo Instagram propustil jenom za předchozí rok 11 000 pracovníků.

Zdroj: https://www.reuters.com/technology/snap-lay-off-10-its-workforce-2024-02-05/https://www.bbc.com/news/technology-68147637https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-kazdy-desaty-dostane-padaka-snapchat-bude-propoustet-40459702

Náhledové foto: Pixabay