Dovolená: Jak co nejvíce ušetřit

K létu neodmyslitelně patří dovolená. Někdo však nemusí mít vždy dostatek financí na to, aby si mohl dovolit dovolenou, kterou by si přál. Dnes si ale řekneme, jak co nejvíce ušetřit, a přesto si užít hezké prázdniny. Pojďme tedy na to!

Zájezdy na poslední chvíli

Pokud dáváte přednost zájezdům s cestovní kanceláří, určitě je dobré vybrat zájezd co nejvýhodněji. Mnoho cestovek deklaruje, že již žádné výhodné akce nebudou. Nejde však o realitu, nýbrž o dokonalý marketing. Kanceláře totiž chtějí, aby lidé nakupovali dovolené s předstihem. Pokud si však vhodně počkáte, můžete ulovit dovolenou v last minute akci, která bude levnější třeba i o padesát procent. Je tedy dobré si chvíli počkat. A nemusíte se bát, že pak již nic nenajdete. Last minute je klasickou akcí, kterou nabízí cestovky vždy. Alespoň pár jich nejdete pokaždé.

Při výběru destinace

Pokud chcete ušetřit, nemusíte nutně vyhledávat nabídky cestovních kanceláří. Velmi častým řešením v poslední době je takzvaný couchsurfing. Tedy výběr volného pokoje či bytu přímo od soukromníků, namísto vyhledávání dražších hotelů. Dále je dobré, když si při plánování dovolené vyberete termín, který je mimo hlavní turistický nápor. Zde můžete ušetřit nejvíce. Máte také více komfortu a méně přecpané pláže, hotely nebo města.

Nakládání s penězi

Pravdou je, že někdy může být platba kartou v zahraničí výhodná z hlediska kurzu. Dalším faktem však je také to, že pokud platíte kartou všude, kde takto činit lze, máte své finance pod menší kontrolou. Pokud tedy máte nějaký závazný rozpočet, který nesmíte překročit. Je lepší mít hotovost a z té utrácet. máte mnohem větší přehled o tom, kolik si ještě můžete dovolit utratit, a kdy je již lepší šetřit. Navíc po dovolené a placení kartou vás může překvapit zůstatek vašeho účtu To se vám s hotovostí nestane.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *