Dovolená

Dovolená 2019: Finanční tipy

Pokud plánujete dovolenou, určitě je třeba starat se i o své finance. Dnes se podíváme na finanční stránku letního cestování. Na co všechno dát v zahraničí pozor? Čeho se vyvarovat a jak se chovat? To dnes odhalíme!

Platební kartu s sebou

Dnes jde již o běžnou věc. Berte si s sebou platební kartu, a kde můžete, používejte právě ji, namísto hotovosti. Dle průzkumů dnes již asi dvě třetiny Čechu běžně v zahraničí používají kartu. Jen 9 % lidí však má speciální kartu pro případy cestování. Odborníci radí, že jet na dovolenou s kartou, která je spojena s účtem, kde máte úspory není úplně bezpečná varianta. Pokud máte tu možnost, vezměte si kartu k jinému účtu, kde budete mít jen peníze vyhrazené pro vaši dovolenou.

Směna peněz – raději ještě doma

Samozřejmě to však nepůjde úplně bez hotovosti. pro takové případy je dobré vybrat si odpovídající množství peněz i v hotovosti. Nechcete-li příliš přeplácet, vyměňte si měnu vaší cílové destinace ještě v České republice. Je tu lepší a výhodnější kurz než v turistických oblastech, kde směnárníci využívají situace a polohy. Dobré je také směnit si tolik peněz, kolik budete potřebovat. Nebudou-li vám stačit, budete totiž nuceni si směnit na místě, nebo vybrat z bankomatu v zahraničí. Ty někdy nabízejí výběr s nevýhodným kurzem. Také je dobré dát si pozor na poplatky. Ty má každá banka nastaveny jinak.

Finance po internetu

Na dovolené jsme zvyklí si na tamních sítích například kontrolovat poštu či organizovat jiné důležité věci. Při kontrole internetového bankovnictví však odborníci radí jednu věc. Pokud možno je neřešte v zahraničí. Pokud již musíte na tyto stránky zavítat, protože něco platíte či potřebujete jinou službu, nečiňte tak přes veřejné wifi sítě. Nemáte totiž jistotu, kdo vás sleduje. Nejlépe tedy uděláte, když tyto věci budete řešit přes mobilní data. Také je dobré se poptat například v hotelu, jak dobře je tamní wifi zabezpečená.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *