Léčebné výlohy na dovolené

Když jedete na dovolenou, určitě nemyslíte na to, že by se vám tam mělo něco stát. V rámci opatrnosti však nejspíše sjednáváte pojištění. Dnes se podíváme na pár tipů ohledně cestovního pojištění. Kolik dělají cestovní výlohy? Pokryje pojištění vše?

Pojistěte všechny aktivity!

Pokud pojedete na dovolenou bez sjednaného cestovního pojištění na hrazení léčebných výloh, je to risk. Proto je vždy lepší toto pojištění mít. Aby vám však pojištění pokrylo vše, musíte si jej dobře naladit. Léčebné výlohy jsou totiž ovlivňovány věkem pojištěnce, destinací i aktivitami, které na dovolené budete dělat. Například pokud jste starší nebo děláte riskantnější aktivity, určitě volte tomu odpovídající limity a připojištění. Dejte si také pozor například na sportování. Některá pojištění totiž úrazy z takovýchto příčin neuznávají a potřebujete ještě připojištění. Dopředu si tak zjistěte, na co vše se pojištění vztahuje a snažte se mít pokryty pojištěním všechny vaše aktivity, které plánujete na dovolené dělat.

Kvalita asistenčních služeb

Další věcí, o kterou je dobré se zajímat, je úroveň, náplň a kvalita asistenčních služeb u toho kterého pojištění. Ty využijete například v zemích, kde není zdravotnická úroveň úplně nejkvalitnější. Pojišťovna může zajistit vlastní infrastrukturu či postupy. Je dobré se však zajímat, co přesně je tím myšleno a jaká je praxe. Pokud jedete opravdu do těch nejexotičtějších zemí, volte spíše velké a známé společnosti. jejich asistenční služby jsou totiž obecně lepší.

Jak je to se sportem?

Už jsme to trochu nakousli. V každém pojišťovacím produktu to může být různé. Je dobré si říct, co budete na dovolené dělat, a poté se podívat, jestli tyto aktivity zahrnuje pojišťovna do své nabídky. Zpravidla bývají obecně v základní nabídce sporty jako je jízda na tobogánu, turistiky nebo jízda na kole. Mnoho lidí však lákají například adrenalinové aktivity. Na dovolené pak bývá mnoho možností, jak je zkusit. Většina pojišťoven tak nabízí připojištění adrenalinové nebo rizikové sporty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *