Dlouhá noční pařba v den vražd? Jurečka se omluvil, ale mlčení trvalo příliš dlouho

Marian Jurečka

Vánoční večírky jsou bezesporu skvělými příležitostmi, jak stmelit kolektiv, ukázat, že šéf není tak zlý, případně poukázat na některé důležité pracovní i mimopracovní věci, na které třeba není v pracovní době čas. Jen se takovýto večírek nesmí konat v nevhodnou dobu, být zbytečně okázalý a nakonec fakticky bezpředmětný. Poměrně hodně se v tomto smyslu diskutuje o večírku, který se konal na Ministerstvu práce a sociálních věcí v den, kdy došlo v Praze k tragické střelbě na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy.

Druhý týden mlčení situaci moc neuklidňuje

Je to už druhý týden a z Ministerstva práce a sociálních věcí nepřišly žádné nové informace. Marian Jurečka zkrátka zatím situaci komentovat nehodlal. Zrovna šťastné to nebylo, jelikož spousta lidí je pochopitelně z konání večírku v době nejhlubšího smutku blízkých obětí logicky zcela znechucená. Na jednu stranu je možné říct, že večírek byl předem nachystán a zaplacen, na druhou stranu mohlo vše proběhnout komorně s tím, že by si zaměstnanci resortu jen rozebrali objednané jídlo a odešli.

Omluva přišla až nyní, pozdě

Bohužel je to tak. Každý podle vyjádření Mariana Jurečky pro server iDnes.cz dělá chyby. Škoda je jen to, že se nejprve vyjadřoval v tom smyslu, že informace o střelbě přišla pozdě a že byl večírek ukončen dříve. Podle některých svědků se pařilo dlouho do noci a songy Michala Davida nešlo přeslechnout. Informace o tragédii už přece ale lidé museli bezesporu mít. Prostě pozdě. Omluva měla přijít mnohem dříve.

Catering stál 400 000 korun

Zmíněný včírek byl jedním z nejnákladnějších, které se na konci minulého roku konaly. Ostatně třeba takové Ministerstvo životního prostředí platilo 205 000 korun a Ministerstvo pro místní rozvoj 173 000 korun. Podobně na tom byla i jiná ministerstva, některá ani žádné večírky a posezení neplánovala. Šlo to zkrátka i bez toho.

Zdroje info: Autor, sociální síť X,  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/marian-jurecka-vecirek-strelba-filozoficka-fakulta.A240103_072349_domaci_misl, https://www.epenize.eu/jureckovo-adventni-setkani-za-400-000-korun-nic-co-by-nutne-muselo-byt/, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/marian-jurecka-vecirek-strelba-filozoficka-fakulta.A240103_072349_domaci_misl

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka: Náhledové foto Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.