Jurečkovo adventní setkání za 400 000 korun. Nic, co by nutně muselo být

Marian Jurečka

Vánoce jsou za rohem a mnohé firmy už uvažují o vánočních večírcích. Často ale spíše jen uvažují a snaží se šetřit. Takto by člověk uvažoval i v případě některých ministerstev. U mnohých tomu tak je a skutečně se šetří. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale adventní setkání uspořádá a jen za catering vydá skoro 400 000 korun. To už je vcelku solidní suma. Když se hledají škrty všude možně a propouští se zaměstnanci, je takovýto krok poměrně odvážný a tak nějak zbytečný.

Poděkování zaměstnancům

Takto vysvětlují onu akci přímo lidé z Ministerstva práce a sociálních věcí. Podle nich je takovéto setkání běžné v každé organizaci, která funguje správně. Popravdě řečeno, mnohé firmy se skutečně na tyto akce soustředí a chtějí vyjádřit vděk zaměstnancům. Doba ale asi není taková, že by právě Jurečka měl vyhazovat peníze za catering v této výši. Catering navíc bude od podřízené organizace ministerstva zemědělství. Tu vede Marek Výborný, tedy Jurečkův spolustraník z KDU-ČSL. Asi náhoda.

Do nosu si nejspíše dala a dají další ministerstva

Jurečkův resort v tom bezesporu není sám. Ministerstvo životního prostředí vyšlo setkání konané 30. listopadu dle portálu iDnes.cz na 205 000 korun. To Ivan Bartoš své setkání teprve chystá. Ministerstvo pro místní rozvoj ho bude mít 14. prosince a vyjde na necelých 173 000 korun. Jinak ale mnohá ministerstva šetřit budou a třeba ministerstva zdravotnictví, financí, obrany a některé další resorty nic moc nechystají.

Rozporuplné reakce na sociálních sítích

Je jich vcelku hodně a divit se jim nelze. Klasicky sdílí onu informaci poslankyně Jana Mračková Vildumetzová a lidé jí k němu píší, ať si vzpomene na fotky s pávy její kolegyně Schillerové, které stály stát 2 miliony korun. Ptají se, kdy je vrátí. Jinak je také poukazováno na Orbánovu návštěvu Ústí, kdy se hledaly chlebíčky za 100 000 korun. Jakási lidově řečeno rozežranost prostě fungovala vždycky. Nyní by ale bylo vhodné ukázat, že se bude skutečně šetřit. Bohužel se tak na nejvyšších místech neděje a je to smutné.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ucet-za-orbanovu-navstevu-v-usti-hledaji-se-chlebicky-za-150-tisic-korun-179084, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministerstvo-vecirek-vanoce-setkani-jurecka.A231205_191826_domaci_vals  

 Marian Jurečka: Náhledové foto Ministerstvo práce a sociálních věcí 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.