Děti dostávají na výlety solidní kapesné. Tak špatně se ještě nemáme

Dítě

Bědujeme nad tím, jak se aktuálně mámě špatně. Častokrát spíláme na předešlou nebo tuto vládu, že udělala špatně to či ono. Přesto je třeba říct, že se tak špatně rozhodně ještě nemáme. Častokrát se stačí podívat přímo na lidi do společnosti a zjistíme, že jejich standard je většinou solidní. Kdo chce a umí, peníze si v současnosti obstarat dokáže. Příkladem mohou být parkoviště před nákupními centry, která většinou praskají ve švech. Zajímavý doklad ale také mohou představovat naše děti, jejich kapesné a vybavení.

Kapesné na lyžák? Klidně i 3000 korun

Z vlastní zkušenosti mohu tvrdit, že některé děti dostávají na týdenní lyžák kapesné klidně i kolem 3000 korun. Mnohé třeba o tisícovku méně a spousta okolo 1500 korun. Na to, že mají zajištěný pitný režim a jídlo po celé dny, jde o vcelku solidní částky. Pak že rodiče nemají peníze. Počty dětí, které se neúčastní lyžařského výcvikového kurzu, jsou také minimální. To jasně svědčí o faktu, že finančně společnost zatím nijak extrémněji nestrádá.

Nejnovější mobily nejsou výjimkou

Diskotéka na školním výletu, lyžáku nebo soustředění je parádní a některé děti nechají klidně i svůj nejnovější iPhone jen tak na baru, aniž by si drahý telefon hlídali. Právě jablečné mobily představují nejčastější moderní výbavu našich potomků. Jejich ceny začínají někde na 15 000 korunách. To není málo, nebo se mýlím? Další doklad toho, že se opravdu nemáme tak špatně, jak často tvrdíme.

Žijeme si většinou pořád nad poměry

Jednoznačně. Blíží se Vánoce a fronty v mnohých obchodech nabírají na intenzitě. Lidé kupují skoro všechno, co vidí. Parkoviště u nákupních center jsou i ve všední dny velmi solidně naplněná. Máme se špatně? Asi ne!

Kdo nechce dělat, nadává

Takto to pochopitelně bylo vždycky. Míra nezaměstnanosti podle Úřadu práce u nás byla na konci září 3,6 %. Zaměstnání si tedy určitě najít lze. Jen je zapotřebí skutečně pracovat. To se bohužel mnohým lidem nechce. Často tak raději čekají na to, že jim někdo něco dá. Možná se vám bude zdát, že můj komentář je hodně obecný. V medicíně, vzdělávaní a dalších oborech peníze nepochybně nejsou, nicméně stále si ještě všichni žijeme slušně.   

Zdroje info: Autor, https://www.uradprace.cz/tiskove-zpravy-2023

 Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.