618061_79808504

ČP invest

Investovat je možné v současné době fakticky do čehokoli a potvrzuje to i velké množství různých společností, jež investice nabízejí. My se budeme soustředit na ČP Invest. Jedná se o společnost spadají pod mateřskou Českou pojišťovnou, a. s. Kompletně patří ale obě velké finanční instituce pod velkou mezinárodní finanční skupinu Generali. Ta se řadí mezi největší pojišťovatele v celé Evropě. Momentálně disponuje celkem 65 miliony klienty v 60 zemích a zaměstnává 77 000 zaměstnanců. Stále významnější pozici si buduje zejména na asijských trzích. Jedná se zejména o poskytovatele pojištění v rámci Generali CEE Holdingu B.V.

Kolektivní investice

ČP Invest nabízí služby v oblasti kolektivního typu investic. V nabídce je celkem 12 podílových fondů, které jsou k dispozici potenciálním investorům. Ti si mohou bez větších potíží vybrat ten, který se jim bude zdát z hlediska investic nejvýhodnější. Rozhodně není problém takovýto fond najít. Velmi známé jsou například fondy Generali Invest CEE, jimiž je ČP Invest typický. Velkou výhodou této společnosti je mimo jiné také neskutečně silné analytické zázemí, jímž disponuje.

Bohatá historie ČP Invest

Společnost ČP Invest se může pochlubit velmi bohatou minulostí. Historie této firmy spadá již do roku 1991. Právě v tomto roce došlo k založení společnosti s názvem KIS a.s. Jednalo se konkrétně o kapitálovou společnost České pojišťovny. Zakládajícím členem Unie investičních zprostředkovatelů se tato firma stala o tři roky později. K transformaci na současnou ČP Invest došlo v roce 2001.

Generali Invest CEE plc

Generali Invest CEE plc byla založena právě společností ČP Invest a jedná se o otevřené investiční seskupení vyznačující se variabilním typem kapitálu a značkou, jež je registrována v Irsku. V podstatě jde o zastřešující fond se závazky, jež jsou pevně odděleny do dílčích fondů. V nabídce najdeme celkem 10 podílových fondů.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *