Nové internetové bankovnictví mBank

Nové internetové bankovnictví společnosti mBank se stalo poměrně diskutovanou záležitostí. Není se čemu divit, jelikož se jedná o novinku, již spustila společnost mBank teprve nedávno. V následujícím článku se podíváme spíše na jeho stinné stránky, kterých je bohužel poměrně hodně. I tak se ale jedná o bankovnictví, které vám bohatě postačí a vy můžete spokojeně odesílat a přijímat finanční prostředky stejně, jako tomu bylo u jeho předchozí verze. Pojďme tedy na jednotlivé aspekty mnohem podrobněji.

Celá šíře obrazovky nevyužita

Prvním menším neduhem, který nové internetové bankovnictví mBank nabízí, je nevyužití celého prostoru obrazovky. Celá šíře prohlížeče jednoduše není nijak využita. V seznamu operací se díky tomu neobjeví tolik informací, kolik by možná bylo zapotřebí. V případě rozšíření rozhraní by mohlo být v celém menu mnohem více informací, jež by se vám jako klientům společnosti mBank mohly třeba náramně hodit.

Úvodní stránka

Na úvodní stránce chybí přehled všech účtů, jako tomu bylo v předchozí verzi. Je tedy nezbytné přepínat mezi jednotlivými profily, což je popravdě poměrně zdlouhavé a nepříjemné. Přehled všech dostupných prostředků je tedy nenávratně pryč. Jedná se především o datum zúčtování, účetní zůstatek každé operace anebo o číslo účtu a variabilní symbol. Vše zmiňované je schováno a je zapotřebí kliknout a rozbalit celé menu, které je pak mnohem přehlednější.

Grafy, přehledy a zbytečné funkce

Čeho je nové internetové bankovnictví mBank plné, jsou různé grafy, přehledy a další záležitosti, jež jsou běžnému uživateli užitečné pramálo. Poměrně nepříjemný je i fakt, že ztrácíte možnost platit v místech, kde není telefonní signál. Pokud tedy máte pouze internet, tak na placení zapomeňte, nemůže vám totiž přijít potvrzovací SMS zpráva. Je to škoda, jelikož jinak by se nemuselo jednat o úplně špatný systém.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.