Co všechno ovlivňuje poskytnutí rychlé půjčky?

Půjčka

Jak fungují rychlé půjčky? Víte to? Jedním z kritérií, podle kterého si žadatelé půjčky vybírají je doba nutná poskytnutí peněz. Některé společnosti slibují peníze do minuty, jiné do několika dní. A na čem závisí doba poskytnutí peněz?  To se dozvíte právě teď.

Online nebo na pobočce?

V dnešní době velká většina poskytovatelů, nabízí sjednání půjčky prostřednictvím internetu. Jen vyplníte online formulář, uvedete parametry půjčky a osobní informace. Následně odešlete. Tímto způsobem ušetříte čas, který byste museli věnovat návštěvě pobočky. Na rychlosti poskytnutí půjčky závisí také to, zda žádosti schvaluje zaměstnanec pobočky nebo automat.  V prvním případě samozřejmě může být schvalování delší, ale pokud žádosti schvaluje automat, je vysoká pravděpodobnost více zamítnutých žádostí. Dobu pro poskytnutí půjčky může protahovat jistá potvrzení, jako třeba potvrzení zaměstnavatele o příjmu žadatele. Některé společnosti toto potvrzení nevyžadují a mají své vlastní způsoby ověření žadatele.

Ověřovací poplatky a ručitelé

Čemu se pravděpodobně nevyhnete skoro nikde, jsou ověřovací poplatky. Tento poplatek slouží k ověření žadatelova bankovního účtu.  Někdy se vyřízení půjčky protáhne při papírování ohledně ručitele nebo zástavy nemovitosti.  Ne každá nemovitost totiž může sloužit jaká zástava a ne každý může být ručitelem. Existují naštěstí však i společnosti, které nevyžadují ručitele nebo zástavu.  Největším kamenem úrazu je však samotná banka.  Pokud se banka shoduje s bankou věřitele, peníze dostanete ihned, pokud ne budete si muset počkat do druhého pracovního dne.

Jak by mě rychlá půjčka vypadat?

Jestliže chcete mít jistotu, že vám půjčka dorazí na účet co nejrychleji, vybírejte takovou společnost, která nevyžaduje potvrzení příjmu od zaměstnavatele, zástavu a ni ručitele a půjčku si ležet sjednat online. To jestli žádost schvaluje automat nebo zaměstnanec společnosti, se asi nedozvíte, ale dobu poskytnutí můžete ovlivnit vaším bezchybným vyplněním žádosti.

Tereza Hubíková

Peníze jsou důležité. Skoro jako zdraví. Proto vám v této oblasti zkusím poradit.