Uvažujete o online půjčce? Těchto 5 aspektů nesmíte opomenout!

Kreditní karta

Svět online půjček je dnes prakticky bezbřehý a vybírat si lze z mnoha různých úvěrů. Ne všechny jsou pochopitelně určené pro všechny žadatele a jen některé jsou z hlediska úrokové sazby, doby splatnosti a dalších aspektů výhodné. Právě z těchto důvodů se vyplatí hodně dobře popřemýšlet o tom, jakého poskytovatele nakonec zvolíte. Co všechno brát v potaz? Aspektů je samozřejmě obrovské množství. My vybíráme 5 nejdůležitějších.

1. Podmínky schválení úvěru

V první řadě se vyplatí soustředit se na to, zdali vám skutečně půjčí. Jen některé společnosti dokážou nabídnout finanční prostředky i dlužníkům, případně lidem nemajícím pravidelný příjem. I v současné době spousty poskytovatelů a různých úvěrů si můžete být jistí tím, že si vás poskytovatel prověří prostřednictvím některého z registrů dlužníků. Někteří poskytovatelé nabízejí půjčky i s tím, že jejich klient ručí movitým či nemovitým majetkem. Vše se odvíjí od zvyklostí konkrétní finanční instituce. Podmínky si předem jednoduše zjistíte a budete vědět.

2. Výše RPSN a ostatní poplatky

Jedním z hlavních aspektů výhodnosti půjčky je RPSN. Roční procentuální sazba nákladů vyjadřuje celkovou výši finančních prostředků, jež je zapotřebí zaplatit mimo klasické splátky. Jedná se v podstatě o peníze navíc za zprostředkování půjčky, vedení úvěrového účtu, případně za jiné úkony. Výši RPSN musí uvádět povinně dle platných zákonných norem fakticky každý poskytovatel. Stejně tak je nucen uvést i poplatky a jiné detaily týkající se nákladů dlužníka.

3. Rychlost poskytnutí půjčky

Ta se pohybuje v rozmezí od několika minut po několik hodin. Vše je individuální. Určitě není zapotřebí brát automaticky půjčku, která je nejrychleji realizovaná. Mnohdy jsou takové úvěry zatížené o to větší úrokovou sazbou. Každopádně by se nemělo jednat o nejdůležitější kritérium.

4. Transparentní a rychlé jednání

Stoprocentně se vyvarujte jakéhokoli jednání s poskytovatelem, který není důvěryhodný. Jestliže neznáte jakékoli informace týkající se půjčky, raději se takovéto společnosti obloukem vyhněte. V případě nepoctivého poskytovatele se totiž můžete dostat do značně nevýhodné situace.

5. Absence složitých smluv

Mnohé společnosti nabízející půjčky jsou typické přítomností složitých smluv. Až do dob nedávno minulých jsme byli svědky toho, že především bankovní domy vystavovaly smlouvy obsahující hned několik listů. Vše by mělo být jasné, stručné a transparentní.

Náš tip na rychlou online půjčku

Chcete-li vsadit na jistotu, zvolte online půjčku CoolCredit . Napoprvé si můžete půjčit 8 000 korun se splatností až 30 dnů. U opakované půjčky lze čerpat až 20 000 korun. Půjčka je maximálně rychlá a transparentní. Při jakýchkoli nejasnostech vám samozřejmě poradí.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.