Co je vlastně kryptoměna

Kryptoměny se proslavily po celém světě v poměrně krátkém čase. Stálý růst ceny většiny populárních kryptoměn je přivedl do centra pozornosti různých médií. Nejen finanční instituce ale i normální investoři se snaží pochopit, jak s nimi obchodovat. Jelikož jsou kryptoměny novým fenoménem, nikdo přesně neví, jak si je cenit, což jenom zvyšuje jejich cenu.

Obchodování s kryptoměnou

Obchodování s kryptoměnou je podobné obchodování s měnami Fiat. Obchodování s krypto měnami je jedním z nejlepších způsobů, jak profitovat z rostoucích cen krypto měn. Zajímavým faktem je, že cena Bitcoinu (což je nejstarší kryptoměna) vzrostla z méně než 1000 amerických dolarů v lednu 2017 na více než 15 000 amerických dolarů v prosinci 2017.

Výhody obchodování s kryptoměnou

V porovnání s forexovým obchodováním je obchodování s krypto měnou relativně jednodušší. Můžete také začít obchodovat v kratším časovém období. Mezi výhody obchodování s krypto-měnami patří:

  • Snadný začátek obchodovaní,
  • Menší rozpětí,
  • Obchodování s marží.

Obchodovat můžete na různých trzích, nejznámější je Coinbase, Kraken, CEX.IO.

Trh s kryptoměnou

Tržní strop kryptoměn je více než 500 miliard dolarů. Bitcoin sám má tržní strop přes 200 miliard dolarů. Protože ale na trh vstupuje stále více a více kryptoměn, tržní strop kryptoměn se rychle zvyšuje. Kryptoměny, jako je například Bitcoin, jsou zcela odlišné od měny Fiat. Nejpoužívanější kryptoměnou je Bitcoin; počet online i offline společností, které přijímají platby v Bitcoinech, se každým dnem zvyšuje. Některé z těchto společností jsou: WordPress.com, Overstock.com, Subway, Wikipedia, Bloomberg.com, a další. To jsou jen některé ze společností, které v současné době přijímají Bitcoiny v offline i online světě. Celý seznam se skládá z více než 1000 různých společností rozložených do různých odvětví. Z tohoto velmi statistického hlediska tedy můžete určit popularitu Bitcoinu.

3 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *