Co je revolvingový úvěr?

Nechcete si brát spotřebitelský úvěr, ale láká vás představa mít na účtu nějakou rezervu pro případ nenadálých výdajů? Právě pro vás je revolvingový úvěr, typ krátkodobého úvěru s možností opakovaného čerpání. Banky tento typ poskytují podnikatelům, nebankovní společnosti půjčí i fyzickým osobám. Jaké jsou jeho výhody a nevýhody a jak si sjednat tento typ úvěru?

Co je revolvingový úvěr

Revolvingový úvěr je krátkodobý úvěr, u něhož máte možnost opakovaně vybírat finanční prostředky do výše smluveného limitu. Většinou se sjednává na dobu jednoho roku. Jedná se o bezúčelový úvěr a nemusíte mít sjednán běžný účet u banky, u které si úvěr berete. Revolvingový úvěr může být také nebankovním úvěrem, to znamená, že o něj můžete zažádat také u některé z nebankovní společnosti. Velkou výhodou tohoto úvěru je, že nemusíte pokaždé sepisovat novou úvěrovou smlouvu. Samozřejmostí je dodržování určitých podmínek, aby vám byl další úvěr poskytnut.

Pro koho je revolvingový úvěr

Revolvingový úvěr je v podstatě klasický úvěr anebo půjčka bez registru, která má obnovitelnou finanční rezervu, což je velmi výhodné. Tento typ úvěru je určen pro podnikatele. Ti ho nejčastěji využívají na nákup zásob, často také na zaplacení pohledávek. V případě, že úvěr splatí, mají opětovně možnost dalšího čerpání nebo si ponechají finanční rezervu na svém účtu. Tento úvěr mohou využít u společnosti Cofidis i fyzické osoby, a to například na zařízení nového bydlení, rekonstrukci kuchyně nebo koupelny, koupi nového nábytku nebo nových elektrospotřebičů, elektroniky či spotřebního zboží.

Jak si založit revolvingový úvěr

Každá finanční společnost má jiné požadavky. Určitě budete muset prokázat vaši úvěruschopnost. Společnosti si ověřují i to, zda nejste zapsáni v rejstříku dlužníků. Podnikatelé musí doložit doklad o právní subjektivitě, účetní závěrku, daňová přiznání za období posledních tří let, finanční plán, podnikatelský záměr a v neposlední řadě potvrzení o bezdlužnosti u Finančního úřadu, České správy sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovny.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.