Výhodné investice do akcií

Uvažujete nad investováním do akcií? Předem je důležité seznámit se s tím, jaké jsou výhody investice do akcií a jak správně obchodovat s akciemi. Přečtěte si několik málo rad či doporučení, která se vám při investování jistě budou hodit. Je třeba také sledovat vývoj na domácí burze popřípadě zahraničních trzích.

Výhody investice do akcií

Krátkodobá investice do akcií nemá smysl. Krátkodobý zisk z obchodování s akciemi je opravdu jen ojedinělý. Smysl má dlouhodobá investice do akcií, která se počítá v letech. Čím déle budete akcie držet, tím více se zvyšuje předpoklad, že budou vaše výnosy vyšší. Odborníci doporučují držet akcie až deset let. Příkladem jim jsou některé země jako USA nebo Německo, kde fungují akciové trhy velice dobře. Samozřejmostí jsou výkyvy na akciových trzích, ale v dlouhém časovém období nemají tyto výkyvy na celkový výnos velký vliv. Vlastnictví akcií zakládá právo na výplatu dividendy (podílu na zisku) akciové společnosti. Jako akcionář máte možnost podílet se na výnosech z hospodaření různých společností. A v neposlední řadě akcie snáz prodáte než dluhopisy.

Jak obchodovat s akciemi

Obchodování s akciemi probíhá na burze cenných papírů. Přímý přístup k obchodování mají obchodníci s cennými papíry, kteří mají platnou licenci a členství na burze. Obchodovat mohou také bankovní domy. Vy musíte uzavřít komisionářskou smlouvu s obchodníkem s cennými papíry, která vám umožní podávat pokyny k nákupu nebo prodeji akcií. Vyškolení makléři pak tyto pokyny zrealizují

Investování v České republice

Investiční zdroje v České republice jsou velmi omezené. Kurzy měn a kurzy akcií můžete sledovat online přímo na Investičním webu. Potřebné informace získáte také na webu Patria online nebo Akcie.cz. Drobným investorům se doporučuje navštěvovat semináře nebo školení, kde se dozvíte o investičních nástrojích, o trhu atd. V naší republice existují dvě burzy cenných papírů: Burza cenných papírů Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. V současné době jsou lákavé dividendové akcie jako Pegas Nonwovens, Philip Morris ČR. Momentálně se nedoporučuje nákup akcií NWR, CME. Nejoblíbenější akcie jsou bezpochyby akcie ČEZu.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *