Chytrý nájem

Chytrý nájem: Prodej domu formou nájmu

O faktu, že placení nájmu je činností, kterou většina z nás nemusí, není třeba nijak zvláště diskutovat. Pokud i vy hodláte momentálně bydlet v novém, vyplatí se spíše přemýšlet o hypotéce. Jestliže chcete skloubit všechno do jednoho, stojí za to vsadit na takzvaný chytrý nájem. Jedná se fakticky o hypotéku, kterou budete platit formou nájmu. Díky tomu vaše finanční prostředky nepůjdou vniveč, ale budete jimi postupně hypoteční úvěr umořovat. My si postupně domy na splácení formou nájmu představíme a pokusíme se přiblížit celý princip chytrého nájmu. Nejedná se o nic složitého…

Co je chytrý nájem?

Tento termín je prakticky něčím zcela novým, co dokáže bez problémů odstranit všechny nevýhody, které doposud souvisely s nájemním bydlením. V běžném nájmu jste fakticky odsouzeni k neustálému placení finančních prostředků, které již nikdy neuvidíte. Dít se tak může klidně i 30 let, případně delší dobu až do smrti. Chytrý nájem je v tomto ohledu úplně jiný. Postupně dáváte peníze nejen na nájem, ale také do nemovitosti. Za takových 30 let si ji pak budete moci pořídit za minimální zůstatkovou cenu.

Komu je chytrý nájem určený?

Jestliže vám doba 30 let připadá dlouhá, není se čemu divit. Možnost odkupu daného domu ale můžete mít klidně i mnohem dříve. Záleží pouze na vás samotných a vaší momentální finanční situaci. Mladé rodiny jsou schopny ušetřit peníze klidně i za pouhých 5 let a pak si prostě a jednoduše danou nemovitost zakoupí do osobního vlastnictví. Mohou si pak ale také vzít standardní hypotéku od některého z bankovních domů.

Jak funguje princip chytrého nájmu?

Jde o principielní fungování standardního leasingu. Podobně je tomu u automobilů anebo při řešení běžného účtu. Postupně splácením dochází k celkovému splacení dlužné sumy leasingové společnosti. Vše můžete uplatnit nejen na dům, ale klidně i na pozemek či byt. Záleží pouze na vás samotných, jak se k celé situaci postavíte. Možnost je zkrátka hodně.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *