Půjčky

Nový zákon o spotřebitelském úvěru: Vyplatí se půjčky realizovat co nejdříve?

Každá změna zákona nejen v oblasti financí je velmi důležitá. I proto se vyplatí být na pozoru. 5. srpna došlo ve Sbírce zákonů ke zveřejnění nového zákona. Právě on by měl nahradit doposud platný zákon 145/2010 Sb. Jedná se prakticky o úpravu dvou evropských směrnic v podobě směrnice o spotřebitelském úvěru 2008/48/ES a hypotečním úvěru 2014/17/EU. My se budeme věnovat především prvně zmiňované úpravě, která se týká klasických spotřebitelských úvěrů. Změny jsou zde poměrně markantní.

Co bude nového?

Zákon, který nabude v platnosti 1. prosince letošního roku, zavádí spousty novinek. Jmenovat bychom mohli především nutnost poskytovatele informovat potenciálního dlužníka o veškerých detailech konkrétního nabízeného úvěru. Jinými slovy, musí mu přesně objasnit, kolik finančních prostředků přeplatí, jaká je výše RPSN, poplatků a dalších záležitostí, jež s daným finančním produktem souvisí. Mnohem důležitější především pro žadatele je bezesporu fakt, že dojde ke zpřísnění podmínek pro poskytování půjček. Poskytovatel, tedy budoucí věřitel, začne detailně prověřovat bonitu konkrétního žadatele, a to i u mikropůjček do 5 000 korun. Tím pádem si nově budou moci půjčit pouze lidi, kteří nemají žádný škraloup z minulosti.

Nastal čas na půjčku!

Jestliže tedy uvažujete o novém úvěru třeba na vánoční dárky nebo na cokoli jiného, rozhodně se vyplatí si některý vybrat. Tedy alespoň v případě, že již máte na svých bedrech nějaké ty nesplacené půjčky z minulosti. Nezapomínejte ale velmi dobře zvážit, jakou společnost využijete.

Porovnávejte velmi pečlivě

Stoprocentně se vyplatí před tím, než si některý z úvěrů vyberete, podrobně několik finančních produktů srovnat! Jen tak totiž získáte nejvýhodnější produkt. Porovnání a recenze rychlé bankovní i nebankovní půjčky online a ihned najdete například na internetovém portále Zoomfin.cz.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *