Češi se vrhli na nakupování nemovitostí v zahraničí

chorvatsko

Rostoucí ceny nemovitostí v České republice způsobily, že se čím dál tím více Čechů poohlíží po nemovitostech v zahraničí. Pro české zájemce nabízí tento způsob investování celou řadu výhod a není proto divu, že zájemců neustále přibývá.

Češi chtějí dům u moře

Zájem o koupi nemovitostí v zahraničí u Čechů stále vzrůstá, nejvíce pak skupují domy v lukrativních přímořských oblastech Chorvatska, Itálie, Řecka či Španělska. Na realitních portálech se nabízejí různé možnosti bydlení, byty různých rozměrů i atypických tvarů. Je tak z čeho vybírat a Češi toho bezezbytku využívají.

Češi chtějí stále více investovat do bydlení či chaty u moře, ať již pro svoji vlastní potřebu, anebo jako investiční prostředek (případně oboje). Cenově jsou nemovitosti v zahraničí velmi přijatelné, zvláště v dnešní době.

Například byt o rozloze čtyřiceti metrů čtverečních stojí v Chorvatsku v přepočtu něco kolem dvou milionů korun. Byt, který stojí pod dva miliony korun najdete též v chorvatském Karlobagu, městečku, které leží na rozhraní Chorvatského přímoří a Severní Dalmácie. Místa jako je toto, tedy malebné městečko na úrovni Jaderského moře s nízkým počtem obyvatel, mají rozhodně co nabídnout.

moře

Foto: Pixabay

Chalupa u moře i zajímavá investice

Zájem Čechů o nemovitosti v zahraničí hlásí stále více realitních kanceláří. Lidé chtějí nemovitost využívat jako chalupu, ale nebrání se ani jejímu pronajímání po dobu, kdy tam bydlet nebudou. Počet zájemců roste každým rokem o dvacet až pětadvacet procent.

Jsou i tací, kteří své nemovitosti koupí jen na dobu rekreace a poté je pak prodají za výhodnější peníze. I z tohoto investičního pohledu mají zahraniční nemovitosti co nabídnout a jsou předmětem strategií, kterými lidé brání své úspory proti inflaci.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/finance-zajem-cechu-o-nemovitosti-v-cizine-rychle-roste-chteji-investici-i-chatu-u-more-40406560

https://ekonom.cz/c1-67079880-doma-je-draho-cesi-vyrazili-na-nakupy-nemovitosti-za-hranice

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.