Bohatí loni ještě více zbohatli – často o miliardy

01_musk

Co přinesl minulý rok 2021 nejbohatším lidem planety? Světoví multimiliardáři si polepšili. Nejlépe to ukazuje následující statistika. Jmění pěti set nejbohatších lidí světa se v minulém roce zvýšilo o bilion dolarů. Na prvním místě tohoto žebříčku stále kraluje Elon Musk – šéf automobilky Tesla.

Růst akcií, cen nemovitostí i kryptoměn

Druhý rok sužuje naši Zeměkouli pandemie koronavirového onemocnění covid-19. Nejbohatším lidem se však dařilo. Kolektivní jmění 500 nejbohatších lidí na světě se totiž zvýšilo o bilion dolarů. Agentura Bloomberg toto připisuje zejména těmto faktorům. Růstu akciových trhů, zvyšování cen nemovitostí a růstu cen na trzích s kryptoměnami a komoditami. Dle Bloomberg Billionaire Indexu se ukazuje, že v první desítce nejbohatších lidí platí pro každého, že shromáždil jmění v hodnotě sto miliard dolarů. Dalších 200 lidí pal má na kontě přes 10 miliard dolarů.

Žebříčku vévodí Elon Musk

Na vrcholu žebříčku nejbohatších lidí planety je stále Elon Musk, šéf Tesly a zakladatel kosmické společnosti SPaceX. Za poslední rok zvýšil své jmění o asi 118 miliard dolarů. Dařilo se však také například francouzskému magnátovi Bernardu Arnaultovi, který si polepšil o skoro 63 miliard dolarů nebo spoluzakladatelům Google Larrymu Pageovi a Sergeyi Brinovi. Každý si zvýšil svůj majetek o asi 40 miliard dolarů.

Nejbohatší lidé světa

Kdo jsou tedy aktuálně nejbohatší lidé planety? Na prvním místě je již zmiňovaný Elon Musk, druhý je Jeff Bezos – zakladatel Amazonu a trojici uzavírá taktéž zmíněný Bernard Arnault. Na čtvrtém místě se nachází Bill Gates, dále jsou zde v tomto pořadí šéfové internetových gigantů Google a Facebook Larry Page a Mark Zuckerberg. Následují ještě Sergey Brin, Steve Ballmer, Warren Buffet a Larry Ellison.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-nejbohatsi-lide-bohati-jsou-jeste-bohatsi-loni-vydelali-na-akciich-stovky-miliard-185019?fbclid=IwAR3v-FICOVrcLTR7QhDg3lpCCKFz0D1BDHXRdxdM1hz72mv-PsbTvgZO2IA
Náhledové foto – Pixabay

 

 

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.