Blíží se online výuka? Zřejmě ano

škola online

Pandemie koronaviru se opět probudila z lehkého spánku a počty nakažených poměrně rychle stoupají. Dokonce už byla překročena hranice 3000 nově nakažených denně. Vláda se snaží něco dělat. Ochota v jejím jednání je v důsledku jejího končícího působení poměrně malá, čemuž se bohužel divit i díky obsazení ministrů a premiéra nelze. Asi nejvíce se aktuálně propírají školy a vzdělávací instituce, jež jsou podle mnohých odborníků jakýmsi semeništěm koronaviru.

Prodlužme podzimní prázdniny

Takto přemýšlí školy nacházející se v Jihočeském kraji. Podobně se vyjádřil také magistrát města Jihlavy. V Praze mají školy eminentní zájem o testování, s nímž by se začalo 1. listopadu. Primátor Zděněk Hřib hovořil o tom, že se situace opakuje, nicméně děti musí zůstat ve školách. O ředitelském volnu dobrovolně rozhodnou přímo ředitelé pražských škol. Týkat se situace bude celkem 150 škol.

Testování dětí po návratu z pobytů

Takto se vyjádřila radní pro školství z Prahy 6 Marie Kubíková. Koronavirus se aktuálně v této pražské čtvrti nachází na 10 z 15 škol. Na Praze 6 bylo v karanténě minulý týden více než 500 dětí. Ředitelé chtějí žáky opět testovat. Jsou ale i takové, které považují antigenní testování za zcela irelevantní.

Virus se ve školách bude logicky šířit

Vždyť proočkovanost mezi dětmi je naprosto minimální. Aktuálně je situace ještě zvládnutelná a určitě se vyplatí vydržet co možná nejdéle. Když ale Covid-19 udeří v plné síle, školy budou muset přejít na distanční výuku. Na tu by měly být připraveny poněkud lépe. Všichni ale víme, že klasickou prezenční nahradit v žádném případě nedokáže. Jinak je třeba počítat také s tím, že se budou přitvrzovat opatření. Pravda je ale taková, že sedět v rouškách ve třídě není zrovna ideální, ba naopak. Možná by se spíše vyplatila kombinace prezenční a distanční výuky. Látku se mohou děti učit distančně a prozkoušení by proběhlo osobně ve školách.

Zdroj info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/praha-situace-ve-skolach-prazdniny-covid-testovani-deti.A211020_632624_praha-zpravy_rsr

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.