Bitcoin začal opět růst. Co za to může?

Bitcoin

Bitcoin. Virtuální kryptoměna, která se stala v roce 2017 vycházející hvězdou ve světě financí. Její enormní růst překvapil mnoho laiků i odborníků. Pak se však ukázala nevyzpytatelnost této měny a nastal velký propad, na kterém nemálo lidí zchudlo. V dnešních dnes začal Bitcoin opět růst a my se podíváme co za tím stojí.

Nárůst až o pětinu

Tato asi nejznámější virtuální měna během minulého týdne zvýšila svou hodnotu až o 20 %. překročila tím hranici 5 000 dolarů. Poté sice trochu spadla, avšak stále je na svém maximu od listopadu loňského roku. Zůstává asi na hodnotě 4 700 dolarů. Do této doby se přitom cena jednoho Bitcoinu pohybovala v rozmezí od 3 300 do 4 000 dolarů, což byl na poměry virtuálních měn opravdu stabilní výkon. Co za tím ale stojí?

Může za to Apríl?

Mnoho odborníků z prostředí trhů a burz začalo spekulovat, co vlastně může za takto náhlé zvýšení hodnoty. Může za to možná i jakýsi pondělní aprílový žert, kdy se objevila informace, že americká Komise pro burzy a cenné papíry schvaluje první obchodovatelný bitcoinový fond. To mohlo vyvolat zájem investorů a veřejnosti. Nic se však nestalo skutečností a fond nevzniká. Šlo opravdu o apríl. To však mohlo mít vliv na cenu Bitcoinu. Jiní odborníci však přicházejí i s jinými teoriemi. Mnoho tvrdí, že se dal takový vývoj čekat, jelikož v posledním období byl Bitcoin přeprodaný.

Vývoj do budoucna?

Určitě se tedy nabízí otázka, jak to půjde s Bitcoinem v budoucnu. V půlce příštího roku čeká tuto virtuální měnu půlení odměn těžařům této měny. Tím se omezí přísun nových Bitcoinů. To se pak může promítnout do cen i rok či rok a půl dopředu. Pokud tedy zůstane poptávka po Bitcoinech na stejné úrovni, ale sníží se jejich těžba, může to znamenat růst cen za jednu tuto měnu. Jde však jen o spekulace a na vývoj si budeme muset počkat. U této měny platí totiž více než u čehokoli jiného, že se jen těžko dá vývoj předpovídat.

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.