Jak ušetřit s kreditní kartou?

Kreditní karta. Pro mnohé dobrý nástroj a pomocník, jiní její používání nepreferují. Dnes se podíváme na to, jak můžete s kreditní kartou ušetřit. Poskytuje totiž jejímu držiteli značné výhody, které třeba „obyčejná“ debetní karta nemá. Pojďme se tedy na tipy podívat.

Období bez úroků

Jednou z největších výhod kreditní karty je bezúročné období. Zde je největší potenciál pro využití výhod kreditky tak, abyste na tom ušetřili. Většinou jde o období od 30 do 60 dní. Záleží na bance. V té době si můžete čerpat peníze z karty, a pokud je vrátíte v rámci této doby, neplatíte žádné úroky ani poplatky navíc. Tedy samotný fakt, že si můžete půjčit peníze a neplatit za úroky je ušetřením. Musíte však vědět, kdy je ono rozhodné datum a do toho obnos vrátit.

Za nákupy, peníze zpět

I toto je typické pro kreditní karty. Jejich poskytovatelé totiž spolupracují s mnoha vybranými obchody nebo podniky. Ať již jde o banku nebo nebankovního poskytovatele. V rámci spolupráce pak nabízejí různé akce. Většinou jde o formu, kdy si zákazník a majitel karty nakoupí v daném obchodě, zaplatí kreditní kartou a získá nějaké peníze za odměnu. Jde o procenta z nákupu, takže fakticky je to sleva o jednotky procent pro zákazníka, což se vyplatí.

Platby v zahraničí nebo cestovní pojištění

Existuje však nepřeberné množství dalších vedlejších výhod pro majitele kreditních karet. Za zmínku stojí třeba platba kartou ze zahraničí. Většinou nabízí lepší a výhodnější kurz. Dále také bezplatné vstupy do letištních salonků, pojištěnou platbu přes internet nebo prodloužená záruka na elektroniku či cestovní pojištění. Vždy je tedy dobré se předem informovat, co právě vaše kreditka dokáže. Bylo by totiž nerozumné používat kartu jen běžným způsobem a benefity nevyužít, protože o nich nevíte.

1 komentář

  1. ota Odpovědět

    Většinou nabízí lepší a výhodnější kurz- neni to pravda – zalrzi jaky je ucet – dolarovy eurovy – vzdy dochazi k nevyhodne konverzi a spatnemu kurzu – vetsinou mimo eu platite z 1000 KC 100 KC navic

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *