Bitcoin: Kryptoměna zažila nejhorší prosinec za 8 let

Bitcoin

Investujete do Bitcoinu? Za rok 2021 zažila tato kryptoměna vzestupy, ale i pády. Celkově rostla, rok 2021 však zakončila nejhorším prosincem od roku 2013. CO lze od Bitcoinu očekávat v tomto roce?

Bitcoin rostl, ale nejpomaleji od roku 2015

Jde o nejznámější kryptoměnu. Zároveň jde o kryptoměnu nejsledovanější. Bitcoin zakončil rok 2021 nejhorším prosincovým výsledkem od roku 2013. V roce 2021 pak rostl o 45 procent, což představuje nejpomalejší růst od roku 2015. Tehdy rostl Bitcoin „jen“ o 36 procent. Za prosinec 2021 odepsal Bitcoin přes 16 procent. Nyní se obchoduje za asi 46,600 dolarů. Rekordní hodnota Bitcoinu byla 68,990,9 dolarů.

I tak jde o zlomový rok pro Bitcoin

Přes výše uvedená data se dle agentury Bloomberg ukazuje, že minulý rok byl pro tuto nejznámější kryptoměnu zlomový, důležitý a pozitivní. Bitcoin totiž v roce 2021 začala ve velké míře akceptovat velký část seriózních investorů. Například z Wall Street. Stejně tak lze konstatovat, že se Bitcoin dostal do pozornosti široké veřejnosti. Nakupovat a investovat do něj je dostupné každému, kdo o to projeví zájem a více lidí také trh s touto měnou sleduje. Z tématu Bitcoinu a kryptoměn obecně se také stalo ožehavé téma sociálních sítí.

Co lze očekávat?

Jaký vývoj tedy máme u Bitcoinu čekat? Bitcoinu by se mělo i nadále dařit. Důvodem pro pozitivní vývoj pro Bitcoin pravděpodobně bude také celosvětový trend zvyšující se inflace. Alespoň dle tvrzení Martina Gaspara a Katherine Webb ze společnosti CrossTower Research. Investoři nyní chápou investici do Bitcoinu jako jedinečnou příležitost v dnešní době. Pokud budou tyto nálady přetrvávat, bude Bitcoin růst. Rozhodovat však budou i vnější vlivy – ekonomické dopady pandemie či skutečnost, zda se pandemie vůbec v příštím roce zbavíme.

Zdroj: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/bitcoin-smeruje-k-nejhorsimu-prosinci-od-roku-2013-za-mesic-odepsal-16-pct-/2139646
Náhledové foto – Pixabay

 

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.