Babišova instagramová pokutová show: Obyčejný člověk by nic takového nezveřejňoval

Babiš

Pokud překročíte na jakémkoli úseku komunikací v České republice nejvyšší povolenou rychlost, můžete mít problém. Policejní hlídka vám dokáže přečin osladit poměrně tučnou pokutou. Na této skutečnosti by nebylo vůbec nic zvláštního. Naopak, jde o zcela běžnou rutinní záležitost. Chování většiny řidičů poté, co jsou chyceni při svém přečinu, je poměrně standardní. Prostě si uvědomí svou chybu, zaplatí a dál už se nic neřeší. Sebestřední jedinci to ale mají jinak. Ti se u své hanby ještě natočí.

Estráda za každou cenu

Andrej Babiš bral celou situaci, kdy jej pokutovala policie, tak trochu jinak. Snažil se opět o své PR. Zveřejnil krátké instagramové video, na kterém celou situaci komentoval. Výsledek? Rádoby vtipná hláška o tom, že přispěl do státního rozpočtu. Koho tato informace vlastně zajímá? Nepochybně nikoho slušného. Podle popisku u samotného videa jel výjimečně o něco rychleji, než by měl. Jakou rychlostí skutečně jel, se asi nedozvíme. Popravdě je to úplně jedno.

Nejde o první pokutu

I za tou druhou stála fakticky jakási prezentace tohoto politika. Pokutu mu tehdy uložil Městský úřad v Říčanech u Prahy za to, že se nedostatečně věnoval řízení svého vozidla na dálnici D1. Za volantem se 3. října 2021 zabýval natáčením videa, na kterém řešil rekonstrukci dálnice. Neskutečné.

Obyčejní lidé promo za volantem nepotřebují

Jednoznačně. Budu-li soudit podle sebe, pak v případě pokutování projevím lítost a budu se na situaci snažit co nejdříve zapomenout. Někdo se více zlobí, ale v soukromí, nikoli na sociálních sítích. Pokud chtěl Andrej Babiš varovat před podobnými přečiny veřejnost, nejspíše se mu to moc nepovedlo. O tom, že by ale zrovna tento muž chtěl dělat něco ve smyslu osvěty pro ostatní, si dovolím pochybovat.

Zdroje info: Autor, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-babise-na-dalnici-chytla-kvuli-rychlosti-policie-chlubil-se-sam-na-instagramu-40430525  

Náhledové foto: Úřad vlády ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.